Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.12.2016   12:32Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Надавачі правової допомоги та посадовці Волині підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку

7-9 грудня 2016 року в Луцьку відбулися серія тренінгів «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для представників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокатів, працівників міграційної та прикордонної служб Волинської області.

Тренерами заходів виступили провідні українські експерти з міграційних питань та практикуючі адвокати Наталія Гурковська та Остап Тимчій.

Під час відкриття тренінгів програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв наголосив на важливості врегулювання на національному та регіональному рівнях міграційних процесів з метою недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорстокого поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Євгеній Блащук ознайомив присутніх з практикою правового захисту шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих категорій з числа іноземних громадян, яка склалась на території Волинської області.

В ході тренінгів адвокатів та представників Регіонального і місцевих центрів області, а також працівників Волинського Пункту тимчасового перебування іноземців, прикордонної та міграційної служб Волині ознайомлено з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Лекційний матеріал було закріплено практичними заняттями, в ході яких між учасниками тренінгу відбувалася конструктивна дискусія, яка засвідчила інтерес присутніх до теми обговорення.

У кінці заходів тренери Наталія Гурковська та Остап Тимчій, відповіли на усі питання, які цікавили адвокатів. У підсумку всі учасники отримали інформаційні матеріали, для використання в роботі.

Тренінги організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Розвиток державної та недержавної систем надання безоплатної правової допомоги задля захисту прав нерегулярних мігрантів та шукачів притулку в Україні», що виконується за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.