Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

29.08.2017   19:27Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Волині обговорили механізми посилення доступу до правосуддя для вразливих іноземців

29 серпня 2017 року в м.Луцьку відбулося засідання круглого столу щодо налагодження співпраці між державними, правоохоронними, судовими й іншими установами та неурядовими організаціями задля забезпечення доступу до правосуддя для шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні.

Захід був організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Посилення доступу до правосуддя шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні», що виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

До участі у круглому столі були запрошені представники Волинського окружного адміністративного суду, Луцького прикордонного загону, управління Державної міграційної служби у Волинській області, Волинського Пункту тимчасового перебування іноземців, прокуратури Волинської області, Волинського регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, служби у справах дітей при Волинській облдержадміністрації, представники інших профільних органів влади, адвокатської та правозахисної спільноти.

На початку круглого столу учасники висловили своє бачення пріоритетних напрямків реформування національного законодавства в сфері міграції та притулку, а також практичних аспектів забезпечення правовою допомогою та доступу до судових послуг для шукачів притулку та неврегульованих мігрантів на Волині, де функціонує один з двох українських Пунктів тимчасового перебування іноземців.

На думку правозахисників, термінового реагування органів державної влади України вимагають такі проблеми, що стосуються захисту фундаментальних прав людини.

На думку Тухана Едієва, керівника програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, йдеться про проблему крайньої нужденності і соціальної незахищеності осіб, що звернулися за захистом в України. Шукачі притулку на території України в силу чинного законодавства фактично позбавлені не лише будь-яких форм соціальної допомоги, а й навіть можливості забезпечити себе та свої сім'ї власною працею на законних підставах на час розгляду їх заяв про надання захисту.

Ірина Пецко, юрист благодійного фонду «Право на захист», повідомила учасників зустрічі, що як і раніше, від шукачів притулку часто надходять скарги на дії представників влади під час затримання, не надається переклад на рідну або зрозумілу їм мову, доступ до правової допомоги іноземці не отримують, та як правило про свої права особи дізнаються вже знаходячись в Пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Також було зауважено, що під час судового розгляду справ про примусове видворення часто судами не досліджується зовсім або не беруться до уваги заяви шукачів притулку про неможливість повернення на батьківщину через цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань та дискримінації.

Всі учасники зустрічі погодились з тим, що міграційне законодавство України в останній час зазнало суттєвих позитивних змін, але все ще потребує гармонізації та узгодженості процедур. При існуванні законодавчо закріплених альтернативах міграційному затриманню (застава або взяття на поруки юридичною особою) все ще не існує законодавчо закріплених процедур їх застосування.

Критику громадських організацій також викликала законодавчо закріплена можливість поміщення іноземців та осіб без громадянства до Пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (ПТПІ), до закінчення розгляду заяви щодо надання захисту в Україні, адже відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» особи, що звернулися за захистом вважаються такими, що законно перебувають на території Україні.

Також окрему увагу під час заходу було приділено порядку передачі заяв щодо отримання статусу біженця або додаткового захисту в Україні, зокрема заяв від неповнолітніх шукачів притулку, а також проблемним аспектам ідентифікації іноземних громадян та осіб без громадянства. В наслідок плідної роботи і дискусій усі учасники круглого столу висловили готовність до діалогу та налагодження взаємодії щодо захисту прав біженців та шукачів притулку у Волинській області.

Контакти: Тухан Едієв, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, роб.тел./факс: (0462) 675-281; e-mail: protection.ua@gmail.com.

*                *                *

Довідково: Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією.

Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.

Останні новини

У Чернігові презентували дослідження про права людини в Україні 21:27

Українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.

Переселенці та мешканці Чернігівщини можуть отримати грантову підтримку на розвиток самозайнятості та професійного орієнтування 22:41

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), продовжує проект з підтримки самозайнятості та професійного орієнтування внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад в Україні.

Судді південних регіонів України пройшли навчання з міграційних питань 22:44

8 грудня 2017 року у Миколаєві відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для суддів місцевих загальних та окружних адміністративних судів Миколаївіської, Одеської та Херсонської областей.

"День прав людини у Чернігові" – презентація дослідження та відкриття тематичної виставки 10:03

У Чернігові презентують масштабне соціологічне опитування про те, як українці розуміють права людини. В межах заходу "День прав людини у вашому місті" на одній з чернігівських площ відкриється тематична виставка. Також в цей день відбудеться обговорення результатів дослідження з журналістами та громадськими активістами.

Надавачі правової допомоги Миколаївщини зможуть ефективно захищати права шукачів притулку та біженців 18:07

7 грудня 2017 року у Миколаєві відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів Миколаївської області.