Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.10.2017   15:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові представили досвід співпраці щодо посилення правових можливостей громад

23 жовтня 2017 року відбулася прес-конференція, присвячена висвітленню співпраці системи безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області з правозахисними організаціями щодо управнення громадян та сприяння становленню територіальних громад Чернігівщини.

У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко та керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.

«Якщо говорити про 9 місяців роботи у 2017 році, то Регіональним центром: видано 1535 доручень адвокатам для представництва інтересів громадян у судових спорах. З них 31 випадок захисту осіб, до яких застосовано адміністративні затримання або арешт; 335 випадків захисту осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочину; 991 випадків захисту за призначенням та окремої процесуальної дії у кримінальних провадженнях; 178 випадків надання БВПД засудженим», - зазначила Ірина Протченко.

Вона підкреслила, що задля зменшення кількості таких випадків, які потребують вторинної правової допомоги Центрами надання безоплатної вторинної допомоги та їх структурними підрозділами проводяться правопросвітницькі заходи.

Так з 1 січня 2017 року на території Чернігівської області проведено 108 правопросвітницьких заходів у закладах освіти, 415 у державних установах, 4 «Дня відкритих дверей» та 211 в інших установах. За цей період на території Чернігівської області Місцевими центрами проведено 29 спільних прийомів з органами юстиції.

Громадські правозахисні організації також продовжують проводити активну роботу в усіх напрямках посилення правової спроможності та забезпечення механізмами правового захисту місцевих громад та їх мешканців, в першу чергу вразливих категорій.

За словами Наталії Кулікової, на сьогодні об’єднані територіальні громади (ОТГ) отримують не тільки нові можливості та повноваження, але й коло проблемних правових питань, які мають бути вирішені. Існують правові колізії в цілому ряді нормативно-правових актів, що в подальшому може створити негативні наслідки для мешканців цих громад, призвести до зневіри до влади та збільшувати соціальну напругу в громадах. Тому співпраця як державних установ, так і громадських організацій є необхідною, адже правових питань в діяльності ОТГ виникає чимало – зокрема щодо земельних правовідносин, питання, які витікають з регламенту роботи ОТГ, тощо.

«На сьогодні ми намагаємось допомагати громадам не тільки консультативною допомогою, а й проведенням круглих столів з представниками різних державних органів, тренінгів, семінарів з актуальних питань, проведення спільно з місцевими центрами БВПД виїзних консультацій для учасників АТО, вимушених переселенців, інших вразливих категорій населення. Загалом юристами нашої організації було надано майже 500 консультацій мешканцям області та 26 консультацій для громад за 9 місяців 2017 року, - зазначила Наталія Кулікова.

Нагадуємо, що громадяни, які стали жертвами порушень прав людини або потребують сприяння в реалізації свої прав, можуть звернутися за безплатною правовою допомогою можна до:

1. Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Адреса: м. Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 711. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

2. Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Адреса: вул.Гонча 57/1, м.Чернігів, 14000 Телефон «гарячої лінії» правової допомоги: (0462) 612-532.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області та Мережею правового розвитку в рамках реалізації проекту «Посилення правових можливостей місцевих громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.