Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

12.10.2017   18:02Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Сумські громади об’єднують зусилля задля захисту прав переселенців

12 жовтня 2017 року в м.Суми в освітньому просторі POINT#eduspace відбувся семінар на тему «Особливості реалізації внутрішньо переміщеними особами права на соціальне забезпечення» в рамках проекту «Захист населення, що постраждало від конфлікту», який на території Сумської та Чернігівської областей реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

Семінар зібрав представників обласних та міських установ та структур, які опікуються переселенцями, представників правозахисних організацій, системи безоплатної вторинної допомоги в Сумській області, громадських активістів, керівників об’єднань переселенців в містах Суми, Конотоп та Шостка.

Про особливості реалізації ВПО права на соціальне забезпечення учасникам розповідав на семінарі виконавець проекту в Сумській області, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Володимир Виноградов. Він зауважив, що усі представлені на заході організації та структури мають максимально мобілізувати зусилля задля ефективної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Згуртована робота допоможе адаптації громадян, які пережили стрес, перебуваючи в зоні бойових дій, а потім відчули на собі вимушене переселення на нове місце проживання. «Важливі всі сфери, в яких налагодженню добробуту внутрішньо переміщених осіб може посприяти кожен. Ми ж, в першу чергу, маємо працювати над цим в правовому полі», - зауважує правозахисник.

Також пан Виноградов розповів присутнім про поступові зміни в законодавстві, які поступово приймалися в правовому полі України, враховуючи унікальну для нашої держави ситуацію з внутрішньо переміщеними особами.

Під час семінару радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Сумській області Оксана Іванцова доповіла присутнім на тему «Запобігання сексуальному насильству в умовах конфлікту», адже в умовах беззаконня на окупованій території кожен може стати жертвою цього явища.

Захід пройшов в формі активного діалогу. Присутні ділилися власним досвідом допомоги внутрішньо переміщеними особам, розбирали проблемні кейси, з якими стикалися під час роботи.

Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.