Останні публікації
12.10.2017 18:02 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Сумські громади об’єднують зусилля задля захисту прав переселенців
12 жовтня 2017 року в м.Суми в освітньому просторі POINT#eduspace відбувся семінар на тему «Особливості реалізації внутрішньо переміщеними особами права на соціальне забезпечення» в рамках проекту «Захист населення, що постраждало від конфлікту», який на території Сумської та Чернігівської областей реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.
Семінар зібрав представників обласних та міських установ та структур, які опікуються переселенцями, представників правозахисних організацій, системи безоплатної вторинної допомоги в Сумській області, громадських активістів, керівників об’єднань переселенців в містах Суми, Конотоп та Шостка.
Про особливості реалізації ВПО права на соціальне забезпечення учасникам розповідав на семінарі виконавець проекту в Сумській області, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Володимир Виноградов. Він зауважив, що усі представлені на заході організації та структури мають максимально мобілізувати зусилля задля ефективної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Згуртована робота допоможе адаптації громадян, які пережили стрес, перебуваючи в зоні бойових дій, а потім відчули на собі вимушене переселення на нове місце проживання. «Важливі всі сфери, в яких налагодженню добробуту внутрішньо переміщених осіб може посприяти кожен. Ми ж, в першу чергу, маємо працювати над цим в правовому полі», - зауважує правозахисник.
Також пан Виноградов розповів присутнім про поступові зміни в законодавстві, які поступово приймалися в правовому полі України, враховуючи унікальну для нашої держави ситуацію з внутрішньо переміщеними особами.
Під час семінару радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Сумській області Оксана Іванцова доповіла присутнім на тему «Запобігання сексуальному насильству в умовах конфлікту», адже в умовах беззаконня на окупованій території кожен може стати жертвою цього явища.
Захід пройшов в формі активного діалогу. Присутні ділилися власним досвідом допомоги внутрішньо переміщеними особам, розбирали проблемні кейси, з якими стикалися під час роботи.
Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.