Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

29.01.2018   15:24Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові учасники АТО та надавачі правової допомоги обговорили шляхи вирішення найбільш актуальних проблем ветеранів війни

Наприкінці січня 2018 року в Чернігові завершилась школа-тренінг для учасників АТО та членів їх сімей, волонтерів, громадських активістів на тему: «Основні аспекти подолання юридичних та психологічних проблем учасників АТО на рівні громади».

Участь в заході прийняли ветеранські організації АТОвців всієї області, учасники бойових дій, представники центрів надання допомоги ветеранам АТО та громадських організацій, а також представники Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Присутні також були заступник начальника Управління державної реєстрації В’ячеслав Черниш і головний спеціаліст сектору аналітики та статистики Управління державної виконавчої служби Анна Ніконова Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області та Ігор Пузан – начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області, які розповіли про новели законодавства та його реалізацію.

Найбільший блок питань був присвячений базовим аспектам прав та соціальних гарантій учасників АТО. Держава ґарантує ветеранам АТО певні права, але механізм їх реалізації часто відсутній, і демобілізовані або члени сімей загиблих або померлих учасників АТО стикаються з масою проблем, насамперед, підтвердженням участі в бойових діях, отриманням ґарантованих державою виплат, пільг тощо. Звичайно, що найбільше питань на сьогодні виникає у сфері земельного законодавства, надання житла, компенсацій та виплат. Окрім того, обговорені й психологічні проблеми учасників бойових дій, які грунтуються, перш за все, на відсутності нормативної бази, не усвідомлення проблеми та її наслідків суспільством, стереотипів, а також відсутність реальних центрів та їх фінансування.

Також під час роботи учасники заходу спільно з юристами Чернігівського офісу Мережі правового розвитку визначили найбільш пріоритетні проблеми ветеранів війни на рівні області та на основі них розробили проект дорожньої карти для учасників АТО та членів їх сімей.

Під час обговорення всіх блоків навчання учасники погодились, що на сьогодні в умовах децентралізації багато пільг та можливостей покладено на громади, і від того, як будуть співпрацювати влада та громада, залежить надання реальних пільг учасникам бойових дій, членам їх сімей, загиблих та померлих учасників бойових дій, а також розробили алгоритми вирішення певних проблем в громадах.

Крім визначення причин найбільш гострих правових проблем та обговорення можливих шляхів їх подолання, учасники обмінялись власним досвідом роботи з учасниками бойових дій та сім’ями загиблих або померлих та обговорили умови співпраці державних організацій та громадськості в вирішенні цих проблем.

Організатор заходу – Чернігівський офіс Мережі правового розвитку Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Тренінг проводився в рамках проекту № 51751 «Посилення правової спроможності та соціально-психологічна інтеграція учасників АТО та членів їх сімей на рівні територіальних громад» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.