Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

01.03.2018   16:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Сумський окружний адміністративний суд захистив право літнього чоловіка на пенсію

Днями Сумський окружний адміністративний суд захистив порушене право переселенця на одержання призначеної йому пенсії. Інтереси пенсіонера в суді представляли юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Саме таке законне і обґрунтоване рішення, яким було повністю задоволено позов переселенця про визнання протиправною бездіяльності Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо припинення йому з 01.04.2017 р. нарахування і виплати пенсії, було ухвалено 23.02.2018 р.

За обставинами справи, ще з квітня минулого року 78-річний чоловік був позбавлений пенсії - внаслідок встановлення факту його відсутності за зареєстрованим місцем внутрішнього переміщення.

Правовою підставою позбавлення непрацездатної особи пенсії слугували норми ПКМУ «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» №365 від 08.07.2017 р., якою були затверджені Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, а також Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання (перебування), у зв’язку з чим пенсіонеру за віком було скасовано довідку про взяття на облік ВПО і припинено нарахування і виплату пенсії.

Слід підкреслити, що внаслідок неправомірних дій територіального органу Пенсійного фонду України літня людина, яка до того ж, постраждала від збройного конфлікту, на строк понад дев’ять місяців була залишена без будь-яких засобів до існування у віці 78 років. Ніякі поважні причини та пояснення не вплинули на дії посадовців, тож чоловіку залишилося лише відстоювати своє право на пенсію в суді. Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в м. Суми підготували відповідний позов.

Справа №818/238/18 була вирішена судом позитивно - з повним задоволенням інтересів пенсіонера. На підставі судового рішення бездіяльність Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо припинення нарахування та виплати пенсії було визнано протиправною, відповідача було зобов'язано поновити нарахування та виплату пенсії (з 01.04.2017 р.), а також сплатити заборгованість яка виникла з часу припинення нарахування та виплати пенсії.

Слід окремо навести, що пенсіонер-переселенець звернувся до суду 26.01.2018 р. А вже 23.02.2018 р. цей позов було розглянуто на його користь за правилами спрощеного провадження (на підставі ст.258 КАС України). Відтак, суддя своєчасно, справедливо, повно і всебічно розглянув справу на підставі проголошеного Конституцією України принципу верховенства права.

Отже, прийняте судове рішення має забезпечити захист гарантованого Конституцією України переселенцю права на пенсію, як і іншим громадянам України, що отримують пенсійні виплати.

Підкреслимо, що від імені чоловіка юристи ЧГКЗПЛ також підготували заяви про звільнення від сплати судового збору, адже він, залишившись без джерел фінансування, не мав можливості заплатити за звернення до суду чималу суму. Заява також була розглянута судом та задоволена.

Посилання на судове рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/72390435.

Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Останні новини

12:08

Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».