Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

29.03.2018   18:22Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині розкрили секрети успішних кандидатів на виборах в ОТГ

27-29 березня 2018 року в Освітньому домі прав людини - Чернігів відбувся тренінг «Хто, якщо не ми? Будуємо нову місцеву владу» для активних членів громад та місцевих активістів з усієї України, які планують брати участь у місцевих виборах до новостворених об’єднаних територіальних громад.

Завданням заходу було надати майбутнім кандидатам в депутати та очільники громад, а також місцевим активістам інформацію про можливості та виклики децентралізації в Україні, заохотити найбільш активних членів громад йти у місцеву владу та брати відповідальність на себе, навчити механізмам участі у виборах в якості кандидата та як проводити успішні виборчі кампанії.

Провідні українські експерти ВГО «Комітет виборців України» Денис Рибачок та Сергій Слинько, які виступили тренерами заходу, ознайомили присутніх з аспектами децентралізації в Україні, її можливостями та викликами. Особливу увагу вони приділили організації виборчого процесу в об'єднаних територіальних громадах, порядку висування кандидатів, проведення передвиборчої агітації та протидії недоброчесним практикам на виборах.

«Одна з найбільших проблем реформи децентралізації – це питання кадрів. В принципі, держава надала все для реалізації реформи – повноваження і ресурси. Але все залежить від самих людей, як вони будуть використовувати ці повноваження та ресурси. Сьогодні приїхали люди, які так чи інакше хочуть бути кандидатами, тому ми хочемо надати інформацію, щоб люди не боялися йти до влади і брати відповідальність на себе», - зазначив Денис Рибачок.

Експерт також підкреслив, що реформа децентралізації надзвичайно динамічна і Верховна Рада щороку приймає близько 10 нових законопроектів. Тобто, ті процедури, які були рік тому і ті які є на сьогодні – це можуть бути дві різні речі. Так можна і сказати про вибори, які відбуваються за Законом, якій був прийнятий у 2015 році, але зараз Парламент прийняв у першому читані виборчий кодекс. Тобто, все знову може помінятися і кандидатам важливо це знати.

«Дуже важливо, щоб кандидати, коли йдуть до виборців, ставили реалістичні цілі. Ми надаємо практичній поради як має виглядати нормальна виборча програма. Тобто, якщо це обіцянка, то у неї має бути розумний строк для виконання, а також вона повинна бути в рамках відповідних повноважень», - зазначили тренери.

Нагадаємо, 29 квітня 2018 року, вибори відбудуться у 40 об’єднаних територіальних громадах України (4 міських, 14 селищних, 22 сільських ОТГ). До складу цих 40 ОТГ увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

Зокрема, у Вінницькій області такі вибори відбудуться в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській області – в 1 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 4 ОТГ, у Донецькій області – в 1 ОТГ, у Запорізькій області – в 7 ОТГ, в Івано-Франківській області – в 2 ОТГ, у Кіровоградській області – в 3 ОТГ, у Луганській області – в 1 ОТГ, в Одеській області – в 3 ОТГ, у Полтавській області – в 2 ОТГ, у Рівненській області – в 3 ОТГ, у Сумській області – в 1 ОТГ, у Тернопільській області – в 2 ОТГ, у Харківській області – в 4 ОТГ, у Херсонській області – в 1 ОТГ, у Хмельницькій області – в 2 ОТГ, у Чернівецькій області – в 2 ОТГ.

Захід організований Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги та Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Вільні та чесні місцеві вибори в Україні» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.