Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.10.2018   21:09Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники громад Хмельницької області оцінили перспективи впровадження громадських бюджетів

Бюджети участі їх ще називають партиципативними вже стали звичним явищем для українських міст. Майже всі обласні центри виділяють фіксовану суму, або відсоток коштів місцевої громади на фінансування ініціатив членів громади.

Об'єднані територіальні громади поки ставляться до таких новацій з пересторогою. Їх лякає відсутність чіткого законодавчого регулювання громадського бюджетування, потреба в додаткових зусиллях та ресурсах місцевої ради тощо.

Основна мета проекту "Громадський бюджет - діалоговий майданчик для влади та громади" - донести до ОТГ всі переваги запровадження громадських бюджетів.

Саме про це говорили з представникам ОТГ Хмельницької області під час тренінгу, що відбувся 17 жовтня 2018 року у Хмельницькому.

Зокрема під час тренінгу розглянули питання:

- переваги бюджету участі в ОТГ

- організація відбіру та імплементації проектів

- практична підготовка проектів в рамках бюджету участі

Тренер заходу Ірина Стасюк особливу увагу приділила існуючим моделям громадського бюджету, а також практичним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, нюансам процесів голосування.

За словами експерта, запровадження бюджету участі в громаді дозволить мешканцям ефективно впливати на розподіл бюджету ОТГ, а місцевій владі – зрозуміти, які проблеми турбують громаду.

Захід відбувся в рамках проекту "Громадський бюджет - діалоговий майданчик для влади та громади", що виконується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.