Останні публікації
17.10.2018 21:09 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники громад Хмельницької області оцінили перспективи впровадження громадських бюджетів
Бюджети участі їх ще називають партиципативними вже стали звичним явищем для українських міст. Майже всі обласні центри виділяють фіксовану суму, або відсоток коштів місцевої громади на фінансування ініціатив членів громади.
Об'єднані територіальні громади поки ставляться до таких новацій з пересторогою. Їх лякає відсутність чіткого законодавчого регулювання громадського бюджетування, потреба в додаткових зусиллях та ресурсах місцевої ради тощо.
Основна мета проекту "Громадський бюджет - діалоговий майданчик для влади та громади" - донести до ОТГ всі переваги запровадження громадських бюджетів.
Саме про це говорили з представникам ОТГ Хмельницької області під час тренінгу, що відбувся 17 жовтня 2018 року у Хмельницькому.
Зокрема під час тренінгу розглянули питання:
- переваги бюджету участі в ОТГ
- організація відбіру та імплементації проектів
- практична підготовка проектів в рамках бюджету участі
Тренер заходу Ірина Стасюк особливу увагу приділила існуючим моделям громадського бюджету, а також практичним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, нюансам процесів голосування.
За словами експерта, запровадження бюджету участі в громаді дозволить мешканцям ефективно впливати на розподіл бюджету ОТГ, а місцевій владі – зрозуміти, які проблеми турбують громаду.
Захід відбувся в рамках проекту "Громадський бюджет - діалоговий майданчик для влади та громади", що виконується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.