Останні публікації
15.02.2019 21:57 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівську молодь навчають як не потрапити в пастку торгівлі людьми
Як не потрапити в сучасне рабство, поїхавши на заробітки, та навчити цьому своїх однолітків - дізнавалися активні підлітки Чернігівщини в рамках «Школи активіста з безпечної міграції та легального працевлаштування».
Тренінг проходив 13-15 лютого 2019 року на базі Освітнього дому прав людини в Чернігові і був організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини для студентів професійно-технічних училищ, технікумів, коледжів та ліцеїв м. Чернігова.
Основний компонент курсу був присвячений основам тренерської діяльності. Учні й студенти навчалися бути переконливими, проводити групові вправи та організовувати навчальні інтерактиви, щоб допомогти одноліткам краще засвоїти матеріал. Під час занять майбутні молоді тренери освоювали методику тренерської роботи, опановували причини та наслідки проблематики торгівлі людьми, в ігровій формі спростовували поширені міфи про працевлаштування за кордоном, навчалися готувати власні інформаційні заходи, які потім представлять своїм ровесникам. Кожен випускник програми, отримавши відповідний сертифікат, має організувати декілька тренінгів з використанням різних методик (презентацій, ігор, коллажів, квестів, форум театрів) у своєму навчальному закладі.
«Це не вперше в Чернігові. Така Школа проводилась вже в 2015 році. Задум полягає у тому, щоб ініціювати між підлітками діалог про безпечне працевлаштування та запобігти їх потраплянню у ситуацію торгівлі людьми, щоб вони самі могли проводити один для одного міні-тренінги, - пояснює керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталя Кулікова. – Сподіваємося, що закінчивши Школу активіста, вони зможуть нестандартно і цікаво подати матеріал своїм одноліткам.»
Чернігівська область посідає одне з перших місць за кількістю трудових мігрантів в Україні, і за свідченням правозахисників, дедалі більше людей опиняються під загрозою стати жертвами трудової або сексуальної експлуатації. Особливо ризикують жителі аграрних і найменш економічно розвинених районів області з високим рівнем безробіття, зокрема серед молоді. Тому практична мета розвитку молодіжної мережі волонтерів – це контроль їхніх кампаній та ініціатив, просування профілактичних, превентивних та адвокаційних ідей у молодіжному середовищі.
Школа молодого активіста організована Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.