Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.05.2019   17:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Безпечна школа. В Чернігові впроваджують нові практики

В чернігівських школах будуть застосовувати відновні підходи в освітньо-виховному процесі задля формування безпечного освітнього середовища для учнів. Про це говорили під час форуму «Безпечна та мирна школа» в Чернігові.

Ініціював проведення заходу Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Більше півсотні освітян, представників шкільного самоврядування, громадських активістів, поліцейських та представників місцевої влади зібралися, щоб познайомитися з концепцією відновного підходу до формування безпеки в школі, передовими практиками навчально-виховного процесу, які застосовуються у профілактиці підліткової агресії та асоціальної поведінки серед молоді, обговорили можливості і шляхи адаптації цього досвіду в Чернігові.

Про модель “Мирна школа”, яка буде впроваджуватись у відібраних школах 5 пілотних областей України, розповіла експертка Інституту миру та порозуміння Єлизавета Коваль.

Модель “Мирна школа” передбачає організацію освітнього процесу таким чином, щоб попереджувати негативні явища, пов’язані з конфліктністю, агресією, булінгом, насильницькою поведінкою дітей в шкільному середовищі.

«Найбільш важливим і помітним результатом запровадження нового підходу до виховання є зменшення кількості конфліктних ситуацій в школі через набуття усіма учасниками освітнього процесу навичок та вмінь безконфліктно висловлювати власну думку, конструктивно керувати емоціями, приймати спільні узгоджені рішення, розв’язувати проблеми та здатність співпрацювати з іншими людьми», - наголошує Єлизавета Коваль.

В свою чергу, представники патрульної та ювенальної поліції поділились досвідом роботи Шкільних офіцерів поліції в Чернігові.

За словами Аліни Палуб, інспектора зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області, до Шкільних офіцерів поліції кожного дня звертаються адміністрації навчалних закладів міста з проханням проведення превентивних та просвітницьких заходів для дітей в школах та садочках.

«Як Шкільні офіцери поліції, ми проводимо інтерактивні заходи з роз’яснення Правил дорожнього руху, надання до медичної допомоги, застосування основних елементів при самообороні», - розповіла Аліна Палуб.

На важливості превентивної роботи з підлітками також наголосила начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова.

В проведенні просвітницько-профілактичної роботи серед дітей важливими є заходи попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин. Так, запрошений експерт Валерій Рябуха, керівник громадської організації «Центр профілактики «Вибір» поділився досвідом профілактики ризикованої поведінки серед дітей в школах Чернігова та області.

Чернігів вже має позитивний досвід впровадження Шкільних служб порозуміння, як однієї з відновних практик задля вирішення конфліктів між учасниками освітнього процесу. Про це розповіла керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова.

Учасники Форуму мали змогу переглянути короткометражний фільм щодо досвіду впровадження даного інституту у 3-х пілотних школах Чернігова, де учні-медіатори розповідають про свої успіхи та складнощі, які виникають у діяльності Шкільних служб порозуміння.

«В цьому році плануємо розвивати цю програму й на базі інших навчальних закладів міста. Тому однією з цілей Форуму є мотивація освітян та учнів долучатися до такої ініціативи», - зазначила Катерина Данькова.

На завершення заходу, представники адміністрацій шкіл та шкільного самоврядування висловили свої пропозиції та потреби щодо реалізації спільних проектів або ініціатив, проведення превентивних та просвітницьких акцій.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – співпраця, орієнтована на результат» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.