Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.02.2021   21:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Шкільна медіація на Чернігівщині: обмін досвідом та плани на майбутнє

Наприкінці лютого в Чернігові відбувся масштабний онлайн захід «Медіація – як інноваційній метод вирішення конфліктів та профілактики насильства на грунті ненависті у шкільному середовищі». До заходу долучились педагогічні працівники та працівники психологічної служби Чернігівської області.

Захід організований за ініціативою Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області у співпраці з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

Організатори поставили перед собою завдання висвітлити та поширити досвід впровадження інституту Шкільних служб порозуміння (ШСП) як ефективного інструменту у профілактиці підліткової агресії, створення атмосфери співробітництва та взаєморозуміння серед учнів.

Спікерами заходу виступили координатори (соціальні педагоги та практичні психологи шкіл) існуючих Шкільних служб порозуміння Чернігівської області, які вже практикують медіацію у своїх освітніх закладах.

За словами спікерів, на початку створення служб порозуміння переконати скептиків у ефективності медіації було важко. Але після презентації своїх ШСП для учнівського самоврядування, педагогічного колективу та на батьківських зборах, до учнів-медіаторів почали звертатись по допомогу у вирішенні конфліктних ситуацій.

Соціальні педагоги та практичні психологи поділились досвідом як вони переконували педагогів, що медіація - це дієво та ефективно.

«Ми намагаємось показати успішний приклад проведення медіації і донести його до всіх скептиків в нашій школі. Довести, що медіація – це дієвий механізм вирішення конфліктів. Звичайно, що у роботі ШСП дуже важливу роль відіграє підтримка адміністрації», - розповіла Лаліта Ведь, соціальний педагог Чернігівського колегіуму №11.

У свою чергу, Анна Дондик, соціальний педагог Менської гімназії зазначила, що медіація та служба порозуміння у школі - це вимога сьогодення, яка допомагає зробити освітній простір більш комфортним та безпечним для усіх його учасників.

«Я тішуся з того, що наш освітній заклад іде в ногу з часом, адже сучасні діти та їх ставлення до навколишнього світу диктують нам нові правила. У тому числі, і щодо вирішення конфліктних ситуацій», - наголосила Анна Дондик.

Олена Пінчук, соціальний педагог Ріпкинського опорного закладу загальньої середньої освіти І-ІІІ ступенів Ріпкинської селищної ради Чернігівської області розповіла про відношення самих учнів-медіаторів до роботи Шкільної служби порозуміння.

«Після створення служби порозуміння учні-медіатори стали розуміти всю серйозність їх ролі. Вони беруть відповідальність не за себе і своє життя, а за людину, яку ти, навіть, можеш і не знати, але якій так потрібна твоя допомога. І коли ти розумієш, що можеш бути корисним не тільки для себе і своїх близьких та знайомих, а і для інших, ти усвідомлюєш цінність, того що робиш», - розповіла пані Олена.

До заходу доєднались і медіатори-практики з інших областей.

Так, Оксана Дацко, медіаторка, заступник директора з навчально-виховної роботи опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 комунальної власності Жмеринської міської об`єднаної територіальної громади Вінницької області презентувала історію успіху Шкільної служби порозуміння Жмеринської ЗЗСО №5 «Коло друзів». Пані Оксана акцентувала також увагу на труднощях, з якими з самого часу створення ШСП доводилось зтикатись і які шляхи вирішення вони шукали разом з учнями-медіаторами для повноцінної роботи служби порозуміння.

Однією з важливих частин заходу було обговорення алгоритму створення Шкільних служб порозуміння у навчальному закладі.

«Радію, що завдяки зацікавленості адміністрацій шкіл до впровадження нових практик, нам вдалось повпливати на формування ненасильницького спілкування та створення безпечного середовища у більше ніж 15 навчальних закладах Чернігівської області» - наголосила Катерина Данькова, шкільна медіаторка, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Протидія насильству на ґрунті ненависті та мові ворожнечі в шкільному та молодіжному середовищі у Чернігівській області» за підтримки представництва міжнародної правозахисної організації Freedom House в Україні

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.