Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.05.2021   22:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громадські активісти посилюють спроможність захищати права землевласників

25-26 травня 2021 року відбувся тренінг для українських правозахисників на тему «Посилення спроможностей громадських організацій в процесі взаємодії з ОТГ при вирішенні питань, пов’язаних з земельними правовідносинами».

Захід проведено на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів.

Тренерами виступили досвідчені адвокати та провідні українські експерти в сфері земельних правовідносин Олексій Шамов та Людмила Гриценко.

Під час тренінгу учасники разом з тренерами провели тематичну інвентаризацію знань і досвіду в земельних правовідносинах, зробили короткий екскурс в історію та оглянули основні етапи земельної реформи і їх вплив на розвиток земельних правовідносин в Україні.

Олексій Шамов презентував детальний огляд новел земельного законодавства (про які йде мова з Законах #552 та #1423).

Людмила Гриценко запропонувала учасникам тематичну підбірку актуальної судової практики правових висновків Верховного суду в земельних правовідносинах.

Учасники відмітили важливість та цінністю аналітичного огляду законодавчих новел "земельної конституції" та відзначили доцільність підбірки актуальної судової практики.

Під час тренінгу учасники та учасниці мали можливість детально пропрацювати стратегії взаємодії між громадськими організаціями та ОТГ щодо земельних правовідносин.

Працюючи в командах учасники та учасниці вибудували чіткі алгоритми дій при вирішенні правових задач та/чи опрацювання запитів в наступних напрямках земельних правовідносин:

- приватизація земельних ділянок, в т.ч. учасниками АТО;

- оренда земельних ділянок фізичними та юридичними особи, в т.ч. без аукціону;

- актуальні питання користування землею (встановлення меж, зміна цільового призначення тощо)

- право користування "чужою" земельною ділянкою;

- набувальна давність.

Учасники відзначили високу якість проведення тренінгу, актуальність та своєчасність обраної теми для покращення якості комунікації ГО з новоствореними ОТГ та для посилення спроможностей громадських організацій у взаємодії з ОТГ в процесі вирішення земельних питань.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Мережею правового розвитку в рамках реалізації проекту «Забезпечення прав людини та посилення громадянської участі в рамках земельної реформи в Україні» за підтримки Human Rights House Foundation та Європейського Союзу.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.