Останні публікації
14.06.2021 17:44 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Надавачі правової допомоги Чернігівщини сприятимуть місцевим громадам в захисті прав вразливих груп
14 червня 2021 року в Чернігові відбувся тренінг на тему «Правовий захист жертв домашнього насильства» для надавачів правової допомоги.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва. Пані Едієва розповіла про діяльність проекту і зазначила, що міжнародний досвід демонструє, як пандемія COVID-19 загострила ситуацію з дотриманням прав вразливих груп по всьому світу і Україна не є унікальною в цьому плані.
Директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко підкреслила, що жертви домашнього насильства на сьогодні є однією з найбільш вразливих категорій клієнтів, яким надають допомогу центри БВПД в регіоні. Тому, в світлі останніх змін в законодавстві, правникам важливо посилювати свою обізнаність та спроможність для надання ефективнішої і вчасної допомоги жертвам та групам ризику на локальному рівні.
Тренер заходу Віктор Вальчук, юрист та національний експерт з протидії домашньому насильству наголосив, що проблема домашнього насильства в країні є особливо гострою в умовах пандемії COVID-19 та карантинних обмежень. На законодавчому рівні прийнятті ряд суттєвих змін, які потребують вивченню та аналізу з боку надавачів правової допомоги. Під час заходу учасники обговорили актуальні питання нормативного підгрунтя запобігання та протидії домашньому насильству, застосування спеціальних заходів. Присутні закріпили отримані знання виконуючи практичні завдання у групах.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.