Останні публікації
22.07.2021 18:08 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Мережа радників з протидії домашньому насильству на Чернігівщині посилює свою спроможність
22 липня в Чернігові відбувся тренінг «Захист прав жертв домашнього насильства» для представників територіальних громад Чернігівської області в рамках проекту «Активізація місцевих громад на боротьбу проти домашнього насильства».
Тренеркою заходу виступала експертка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва.
Пані Едієва підкреслила, що одним із завдань проекту є пілотування мережі радників (громадських офіцерів) з протидії гендерному та домашньому насиллю в місцевих громадах.
Радники (громадські офіцери) мають відігравати роль посередників між місцевими мешканцями, що потерпають від домашнього насилля, та громадськими організаціями, поліцією та надавачами правової допомоги для ефективної допомоги жертвам.
В рамках навчання представники громад отримали необхідні знання щодо поняття домашнього насильства, форм, причин та умов його проявів, правових основ запобігання та протидії домашньому насильству, взаємодії поліції з іншими державними та недержавними організаціями в системі надання комплексної допомоги постраждалим особам, а також дієвих механізмів реагування на домашнє насильство відповідно до чинного законодавства України.
Активісти також підняли питання щодо актуальності створення на Чернігівщині кризової кімнати або ж притулку для постраждалих від домашнього насильства.
Учасники тренінгу домовились про наступну тематичну зустріч, яка стосуватиметься вже безпосередньо практичного застосування законодавства у роботі і судової практики.
Захід організований в рамках реалізації проекту «Активізація місцевих громад на боротьбу проти домашнього насильства» за підтримки Human Rights House Foundation та Європейського Союзу, що реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.