Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

06.08.2021   17:24Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Поліція та ОСББ Чернігова посилюють співпрацю в забезпеченні безпеки багатоквартирних будинків

Найближчим часом голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чернігова долучать дільничних офіцерів поліції до чатів, у яких мешканці будинків обговорюють спільні проблеми. Це дасть змогу правоохоронцям оперативно реагувати на правопорушення.

Такої згоди дійшли учасники круглого столу "Співпраця, направлена на забезпечення безпеки багатоквартирних будинків", який відбувся 6 серпня за участі представників поліції, КП «Муніципальна варта» Чернігівської міської ради та голів ОСББ м.Чернігова та за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

"У цих чатах поліцейські будуть бачити, які проблеми існують в тому чи іншому ОСББ. Наприклад, мешканці будинку можуть опублікувати в чаті фото- відеодоказ того, що в одній з квартир громадяни продають сурогатний алкоголь. Або ж хтось із мешканців побачив на своїх дверях мітки, які могли залишити квартирні крадії. Якщо біля якогось будинку часто збираються підозрілі компанії людей, поліція буде коригувати маршрути патрулювання. На територію поблизу цього ОСББ дільничні будуть звертати більшу увагу, а за необхідності залучати екіпажі Управління патрульної поліції чи Нацгвардію", — підкреслив заступник начальника Управління превентивної діяльності поліції області Андрей Зеляк.

Дільничного офіцера поліції також можна буде запросити на збори об’єднання співмешканців багатоквартирного будинку для звіту.

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова презентувала досвід співпраці поліції та окремих ОСББ в рамках ініціативи «Сусідська варта», яка реалізується в Чернігові з 2018 року. «Сусідська варта» - це підхід, який допомагає підвищити рівень безпеки будинку та прибудинкової території через активність ОСББ, а також налагоджує співпрацю поліції, місцевої влади та самих мешканців будинку.

«В рамках Сусідської варти у співпраці з поліцією ми проводили інформаційно-просвітницькі заходи для дорослих та дітей будинків ОСББ. Теми різні - від обговорення безпекових питань, які хвилюють мешканців, та алгоритму дій при кризових ситуаціях, до проведення акцій "Безпечний двір" під час яких вчили дітей правилам дорожнього руху», - наголосила Катерина Данькова.

В свою чергу, голови ОСББ, які взяли участь в заході, розповіли про актуальні проблеми безпеки будинків та дворів. Серед них: кражі, нелегальний продаж алкоголю та влаштування притонів у будинках, паркування автомобілів на зелених зонах та питання благоустрою прибудинкої території.

Так, голова одного з ОСББ Чернігова поскаржилась на стихійну торгівлю та постійне розпиття алкоголю у своєму будинку.

Представники поліції домовилися з головами ОСББ, де існує подібні проблеми, визначити час скупчення осіб, які розпивають алкогольні вироби, задля проведення спільних рейдів та забезпечення громадського порядку.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.