Останні публікації
13.04.2024 20:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Активістів навчали "інформаційній гігієні" у громадській діяльності
В Чернігові відбувся тренінг на тему: «Інформаційна безпека у громадській діяльності» для працівників та волонтерів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Тренером заходу виступив провідний чернігівський медіаексперт, громадський активіст та журналіст Олександр Рись.
Правозахисники отримали низку практичних порад як убезпечити своє робоче місце та не стати об’єктом хакерської атаки, або жертвою фішингу.
Зокрема на тренінгу розглянули такі теми:
- Захист електронної пошти від зламу;
- Видалення даних з комп'ютера, захист важливих файлів;
- Безпека переговорів через Інтернет, використання змінних ІР-адрес;
- Інструменти, що гарантують анонімність в Інтернеті;
- Безпека мобільних переговорів. Захист від прослуховування;
- Зовнішнє спостереження;
- Захист інформації в офісі редакції та ін.
Експерт також розповів про ризики та можливі «пастки», в які потрапляють неуважні користувачі інтернет мережою, під час гібридної війни та ворожої пропаганди.
«Ми живемо в світі шаленого потоку різноманітної інформації. Вона має значний вплив на всі сфери нашого життя. Ми щодня споживаємо великий обсяг інформації, тому маємо вчитися ставитися до неї критично, виокремлювати головне й другорядне, вміти її аналізувати та інтерпретувати , - зазначив Олександр Рись».
Учасники тренінгу погодилися, що волонтери та активісти, які вміють аналізувати новини, менше схильні вірити та поширювати дезінформацію, фейки та маніпулятивну інформацію, що сприяє створенню об'єктивного інформаційного середовища.
Навчання проходило в рамках реалізації проекту “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області”, який реалізується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.