Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.06.2024   18:09Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові відбувся круглий стіл щодо захисту дітей, які постраждали від домашнього насильства

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу до правосуддя для дітей. Стандарти правосуддя, дружнього до дитини».

В заході прийняли участь слідчі ГУНП в Чернігівській області, судді Бахмацького районного суду Чернігівської області та Деснянського районного суду м.Чернігова, практичний психолог, що входить до реєстру Координаційного центру з надання БПД, правники та громадські активісти.

Метою зустрічі стало безпосереднє обговорення стану отримання прав дітей в рамках кримінальних проваджень. Нажаль, Чернігівська область є одним лідерів в Україні щодо кількості кримінальних проваджен, у яких приймають участь діти як постраждалі від насильства.

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова наголосила на необхідності забезпечення доступу до правосуддя дітям, що є учасниками кримінальних проваджень. Це стосується, як залучення адвокатів для захисту, так і психологів в кримінальних провадженнях для потерпілих та свідків - дітей задля дотримання найкращих інтересів дитини.

Одним з важливих аспектів зустрічі був розгляд Міжнародних стандартів правосуддя, дружніх до дітей, доповідь про яку зробив суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко.

Про можливості залучення психолога в рамках кримінальних проваджень, підготовку психологом висновків розповіла психологиня, сімейна консультантка та гештальт-терапевтка Світлана Ющенко. Експертка наголосила на тому, як правильно залучити психолога через координаційний центр з надання безоплатної правничої допомоги, коли справа стосується дітей.

Учасники зустрічі також обговорили й практичні питання та проблеми, які виникають у слідства з потерпілими/свідками - дітьми, процесуальні питання залучення спеціалістів та проблему відсутності психологів у районах/громадах.

Оскільки на сьогодні одним з проблемних питань є приміщення, в яких слідчі можуть проводити опитування/допити дітей, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини наголосила на необхідності співпраці з громадами, громадськими та міжнародними організаціями, просторами, де вони вже відкриті. Окрім того, учасники обговорили можливість проведення таких заходів на базі громадських організацій.

Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” реалізується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.