Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.06.2024   18:09Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові відбувся круглий стіл щодо захисту дітей, які постраждали від війни та насильства

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу до правосуддя для дітей. Стандарти правосуддя, дружнього до дитини».

В заході прийняли участь слідчі ГУНП в Чернігівській області, судді Бахмацького районного суду Чернігівської області та Деснянського районного суду м.Чернігова, практичний психолог, що входить до реєстру Координаційного центру з надання БПД, правники та громадські активісти.

Метою зустрічі стало безпосереднє обговорення стану отримання прав дітей в рамках кримінальних проваджень. Нажаль, Чернігівська область є одним лідерів в Україні щодо кількості кримінальних проваджен, у яких приймають участь діти як постраждалі від насильства.

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова наголосила на необхідності забезпечення доступу до правосуддя дітям, що є учасниками кримінальних проваджень. Це стосується, як залучення адвокатів для захисту, так і психологів в кримінальних провадженнях для потерпілих та свідків - дітей задля дотримання найкращих інтересів дитини.

Одним з важливих аспектів зустрічі був розгляд Міжнародних стандартів правосуддя, дружніх до дітей, доповідь про яку зробив суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко.

Про можливості залучення психолога в рамках кримінальних проваджень, підготовку психологом висновків розповіла психологиня, сімейна консультантка та гештальт-терапевтка Світлана Ющенко. Експертка наголосила на тому, як правильно залучити психолога через координаційний центр з надання безоплатної правничої допомоги, коли справа стосується дітей.

Учасники зустрічі також обговорили й практичні питання та проблеми, які виникають у слідства з потерпілими/свідками - дітьми, процесуальні питання залучення спеціалістів та проблему відсутності психологів у районах/громадах.

Оскільки на сьогодні одним з проблемних питань є приміщення, в яких слідчі можуть проводити опитування/допити дітей, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини наголосила на необхідності співпраці з громадами, громадськими та міжнародними організаціями, просторами, де вони вже відкриті. Окрім того, учасники обговорили можливість проведення таких заходів на базі громадських організацій.

Проект «Посилення доступу до правосуддя в постраждалих від війни громадах Чернігівської області» впроваджує ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.