Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.07.2024   18:35Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.

Для інспекторів служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація та перенаправлення постраждалих від насильства. Взаємодія з іншими суб’єктами надання допомоги».

Тренером навчання виступила Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Мета заходу – актуалізувати проблему ГЗН, піддати сумніву стереотипи, які пов’язані з насильством, надати належну інформацію та інструменти для допомоги постраждалим від ГЗН.

Згідно зі статистичними даними, 2021 рік став одним з тих років, які лідирують за кількістю звернень до правоохоронних органів щодо випадків домашнього насильства, після чого тенденція дещо почала спадати. Однак минулорічні показники вказують на зворотне: фіксація випадків вчинення насильства зростає.

Основне завдання для учасників – набути практичних навичок та застосувати нові знання у безпосередній правоохоронній діяльності. Адже тренінг був побудований саме на практичних аспектах, які допоможуть у покращенні компетентності та підвищенні обізнаності у галузі протидії ГЗН.

В межах заходу працівники поліції активно долучалися до спільних дискусій та обговорень, на прикладах розбирали реальні випадки ГЗН, а також розробляли дієвий механізм допомоги у разі вчинення насильства. Завдяки командній роботі учасники вдосконалили вміння працювати в групі та поважати думки одне одного.

Під час тренінгу учасники мали змогу дізнатися про характерні ознаки ГЗН, ознайомитися з алгоритмом взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, розглянути національне законодавство з цього питання і порядок заходів, які можуть бути застосовані до кривдника.

Проєкт «Розбудова спроможності реагування на випадки гендерно-обумовленого насильства та надання допомоги постраждалим в громадах Чернігівської області» реалізується в межах Програма CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку USAID's Bureau for Humanitarian Assistance

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.