Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.09.2005   05:27Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Круглий стіл з проблем ВІЛ/СНІДу та наркоманії

Вінами Лакумалани повідомила, що такі заходи протягом минулого року вже відбулися в найбільш небезпечних з точки зору розповсюдження ВІЛ-інфекції регіонах, а Чернігівська область разом з Кіровоградською та Закарпаттям завершує цей всеукраїнський просвітницький проект.

Цифри, які вона навела, характеризуючи динаміку розповсюдження СНІДу справді вражають. На сьогодні в світі біля 40 млн. ВІЛ-інфікованих, з них дорослих 37,2 млн., дітей – 2,2 млн. Серед дорослих – 17,6 млн. жінок. Ще десять років тому пропорція була наступна: 80% - чоловіки, 20% - жінки. Через 5-10 років, якщо збережеться існуюча тенденція, ми будемо мати пропорцію 50/50, що є вкрай небезпечним, бо жінка вірогідно передає захворювання дитині, отже зростатиме кількість дітей, які захворіли від матерів.

По Україні ситуація наступна: За період з 1987 року по наступний час офіційно зареєстровано 80163 особи – носії ВІЛ; з них 10352 – хворі на СНІД; 6182 – за цей час померли.

Серед причин – 60,5% - вживання наркотиків; 24,5% - зараження половим шляхом; 8% - діти, які заразилися від матері.

За січень-травень по Україні зареєстровано 5280 нових випадків ВІЛ-інфікованих, з них 1434 поставлений діагноз СНІД. Померло 816 чоловік. Тільки в травні зареєстровано 1037 нових випадків. З них 466 – через наркотики, 346 – половим шляхом, 194 – від матері до дитини. Таким чином ми бачимо, що якщо на початку цього лиха в 90-ті роки 90% вражених це були чоловіки-наркомани, зараз половий шлях та передача вірусу при народжені складають долю, яка переважає інфекційний шлях зараження. За даним ВОЗ реальна кількість людей, уражених СНІДом в Україні – 400-500 тис., що складає 1,5% населення. (В Індії на 1 млрд. населення – 5 млн. уражених СНІДом). Страшною тенденцію є те, що враженою є група населення у продуктивному та репродуктивному віці. Якщо до СНІДу додати туберкульоз, за яким Україна вийшла на 1 місце в Європі, торгівлю жінками, легальну та нелегальну міграцію з України, то при існуючій тенденції ризикуємо отримати великий мінус в кількості населення.

Обговорюючи цю гостру для України проблему присутні виокремили причини (в т.ч. соціальні) які сприяють розповсюдженню наркоманії та СНІДу. Було запропоновано широку громадську підтримку просвітницької роботи, поставлено питання ґрунтовно вибудованої схеми комплексної сексуальної та медичної просвіти батьків та дітей, починаючи з дитячих садків та у рамках шкільної програми Наголошено на необхідності державної програми, спрямованої на підтримку соціальної реклами та пропаганди здорового способу життя. Важливим чинником успіху в боротьбі зі СНІДом, на думку присутніх, повинна стати зміна ставлення до проблеми. Хворий на СНІД,  наркоман – це люди, яких треба зрозуміти, якій треба протягнути руку допомоги. Тільки так можна розірвати страшний ланцюг, який сьогодні міцно тримає українське суспільство. Співчуття і активна допомога людям, які опинилися в біді – іншого шляху для нас сьогодні немає.

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.