Останні публікації
17.10.2005 06:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРАВА БІЖЕНЦІВ ТА МІГРАНТІВ
Голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Романова оприлюднила дані моніторингу, який здійснюється комітетом з цього питання в Чернігівській області та в Україні. Було оприлюднено відповідні статистичні дані та наголошено на необхідності вирішення проблеми облаштування приміщень для проживання шукачів притулку, а також на проблемі перебування нелегалів в приймальниках-розподільниках. Питання законності перебування в цій установі викликало жваву дискусію між правозахисниками та представниками державних установ. В дискусійному плані обговорювалися зміни до ст. 9 Закону України «Про біженців», а саме тлумачення терміну «без зволікань» щодо звернення шукача притулку до міграційної служби із заявою про надання статусу біженця. Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман розкрив тему семінару в аспекті співвідношення міжнародного та національного законодавства в питаннях захисту прав біженців та поділився досвідом представництва в судах по справах, пов’язаних з порушенням таких прав. Заступник начальника відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб УМВС в Чернігівській області В.В.Магдіч оприлюднив статистичні дані щодо іноземців, які знаходяться на території Чернігівської області. Начальник міграційної служби в Чернігівській області В.Г.Піщур розповів про основні напрямки роботи з шукачами притулку і біженцями. Представник ХІАС Юрій Гудим розповів про практику Київських судів щодо рішень у справах, пов’язаних з біженцями та мігрантами.
Гарячі дискусії, які виникали під час проведення цього семінару, засвідчили необхідність вдосконалення законодавства щодо біженців. Зміни ж в територіальній підсудності таких справ, які виникли у зв’язку з впровадженням Кодексу адміністративного судочинства, зробили цю тему актуальною для багатьох місцевих судів Чернігівської області.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.