Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

03.02.2006   04:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ЧИСТІ ВИБОРИ

Ми, громадські організації Комітет виборців України, Фонд “Демократичні ініціативи”, Фонд “Європа ХХІ”, “Інтерньюз-Україна”, Комітет “Рівність можливостей” та Асоціація “Спільний простір”, проголошуємо громадську ініціативу "Чесні вибори" з метою активізації громадянського суспільства до сприяння проведенню демократичних виборів до Верховної та місцевих рад у 2006 році.

 

Ми бачимо наступні виклики і проблеми у наступних виборах:

Брак внутрішньопартійної демократії в більшості українських партій, що може привезти до низки пікантних ситуацій під час формування виборчих списків.

Брак обєктивної інформації про субєктів виборчого процесу, процедури формування виборчих списків та особливості нової виборчої системи.

Прихід великої кількості нових недосвідчених працівників до виборчих комісій низового рівня.

Відсутність громадського телебачення та реальної доброї волі у керівництва держави до його створення.

Втрата інтересу до моніторингу українських виборів з боку авторитетних міжнародних організацій.

Спроби дискредитації українських виборів з боку неавторитетних міжнародних та іноземних організацій.

Жорстка політична конкуренція, яка може привести до використання незаконних методів політичної боротьби. Особливо актуальним це може стати на місцевих виборах.

Масовані війни компроматів, фальшивих рейтингів, підрив авторитету політичних лідерів і виборів узагалі.

 

Для вирішення чи помякшення цих проблем ми плануємо провести низку просвітницьких, моніторингових та тренінгових прогам. Ми закликаємо всі прошарки українського суспільства включитися в ці процеси та довести що українці можуть не лише проводити успішні мирні революції, але також здатні провести чисті вибори без лапок.

 

До громадських організацій:

 Колеги! Досить почивати на лаврах успіхів зразка 2004 року! Треба добити виборчі проблеми які вилазять як рецидиви і поставитися до виборів-2006 не менш серйозно ніж до минулих. Не можна всім іти в кандидати, комусь треба займатися і незалежною роботою, давайте самоорганізовуватися і працювати.

 

До громадян:

Співітчизники! Звертаємо вашу увагу на вважливості активної позиції кожного з Вас під час наступних виборів. Адже Ваш вибір, це не галочка навпроти назви партії у виборчому бюлетені, це крок у Ваша майбутнє і майбутнє Ваших дітей, а процес голосування це не лише відвідання виборчої дільниці в день голосування а й відстоювання втілення свого вибору в життя. Давайте вже зараз чесно і активно працювати у виборчих комісіях, громадських організаціях, на своїх робочих місцях, щоб не прийшлося знову іти на Майдан.

 

До органів влади:

Шановні слуги народу! Ви займаєте владні посади завдяки мужності своїх співвітчизників, Ви перебуваєте на матеріальному утриманні своїх громадян. Тож  поважайте їх бажання жити в демократичній державі, в якій при владі перебувають чесні посадовці, що в своїй роботі дотримуються законів. Будь ласка, не знищуйте сподівання, покладені на Вас і не розчаровуйте своїх виборців. Пам'ятайте про Майдан. З свого боку, ми заявляємо про готовність до співпраці з органами влади в донесенні та роз'ясненні виборцям демократичних ініціатив влади, та до широкої просвіти серед громадян в сфері виборчого законодавства.

 

До партій:

Політики! Зважте на те, що методи вашої передвиборчої роботи трансформуються в подальшому в методи вашої діяльності у Верховній Раді, та місцевих радах. Шлях взаємних образ, і порушень закону на передвиборчому етапі не сприятиме партнерській і продуктивній вашій роботі в новообраних Законодавчому та представницьких органах, а отже й не спричинить успішного розвитку країни в демократичному напрямі. Тож закликаємо вас дотримуватися в своїй передвиборчій діяльності законів про вибори та Конституції України. В свою чергу, ми запевняємо вас, що громадські організації володіють значним досвідом та знаннями демократичних, прозорих,  законних і від того не менш ефективних методів роботи з виборцями, та достатнім потенціалом для передачі його вашим функціонерам та активістам.

 

До засобів масової інформації:

 Журналісти! Цензури немає, але кількість журналістів що хочуть писати правду, меншає. Вибори будуть достатньо цікавими, щоб писати про них правду.

 

До міжнародної спільноти:

Просимо направити на українські виори достатню кількість професійних незаангажованих міжнародних спостерігачів. Їх присутність та їх звіти покажуть світу наші реальні успіхи.

Просимо лідерів світових держав своїми виступами та візитами до України підтримати наш народ у прагненні провести чергові демократичні, а не скандальні вибори.

Оскільки українська держава ще не готова підтримати роботу громадських організацій, просимо не забувати, що добудова демократії ще потребує вашої технічної підтримки.

А міжнародних чорних піарщиків просимо нас не турбувати.

 

До громадської ініціативи "Чесні вибори" приєднались:

 

Чернігівське відділення

Всеукраїнської громадської організації

“Комітет виборців України”                                                       /Соломаха О.М./

 

Чернігівський громадський

Комітет захисту прав людини                                                    /Н.Романова/

 

Чернігівська міська громадська організація

"Північно-Український Фонд регіонального відродження"     /А. Стах/

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.