Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.03.2006   20:41Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ВИБОРИ 2006

Розповсюдження інформації відбувалося наступним чином:

  через телефонну лінію (телефон інформаційного центру (0462) 625-381;

  через мережу Інтернет на сайтах www.elections.cn.ua та www.protection.org.ua;

  через розповсюдження серед ЗМІ прес-релізів центру.

 

Нижче наводиться текст прес-релізів з інформацією на 12.00, 15.00 та 20.00

 

СИТУАЦІЯ НА 11.00

За повідомленням виборців, близько 2-ї години 26 березня 2006 року працівниками міліції, які охороняли виборчу дільницю в с. Веприк, Бобровицького району Чернігівської області (дільниця №12, ТВО №213) було зупинено автомобіль. Працівники міліції, знаходячись в нетверезому стані, почали безпричинно чіплятись до водія, заподіяли йому тілесні ушкодження, з табельної вогнепальної зброї прострілили колесо та забрали мобільний телефон.

За даним фактом було здійснено дзвінок до штабу МВС України і повідомлено про зазначену подію.

Основними порушенням в переддень та на початку дня голосування була прихована агітація:

  25 березня на балконах будинків по центральних вулицях Чернігова продовжували вісити прапори Соціалістичної партії, зокрема по Проспекту Перемоги та вул. Комсомольській;

 26 березня:

  Зафіксовано кілька біг-бордів з рекламою нового альбому Гарика Кричевського за підтримки Партії Зелених;

  На під’їзді до Чернігова зі сторони Гомеля вся траса обвішана помаранчевими стрічками;

  Зафіксовано велику кількість біг-борди з соціальною рекламою «Чернігів – чудове місто», яка асоціюється з девізом виборчої кампанії кандидата в мери та діючого мера Чернігова О.Соколова;

  Дільниця №216, ТВО № 214 (смт Вертіївка Ніжинського району): вся будівля місцевого клубу, в якому знаходиться приміщення для голосування, обклеєний агітацією Соціалістичної партії, про що складено протокол та подано скаргу до окружної виборчої комісії.

 

СИТУАЦІЯ НА 15.00

Основними порушеннями в день голосування залишається присутність наочної агітації. Так, в м.Ніжині та с.Талалаївка Ніжинського району (дільниця № 140, ТВО №214), а також смт Седнів Чернігівського району, с.Дібрівне та с.Смичин Городянського району (дільниці №35 та №36 ТВО№ 212) зафіксовано значну кількість розклеєної агітації за НСНУ та НДП, а також за Соціалістичну партію.

На багатьох дільницях відсутні інформаційні плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення  законодавства  про  вибори, а на деяких відсутні навіть інформаційні плакати партій та блоків.  Так, на дільниці №1 ТВО № 216 (м.Корюківка) відсутні плакати партій (блоків) та плакати про порядок голосування. Також на цій дільниці всупереч закону в приміщенні для голосування присутні працівники міліції. До того, на дільниці №2 ТВО № 216 (м.Корюківка) присутній діючий міський голова, який втручається в роботу спостерігачів.

До Чернігівського громадського комітету захисту прав людини продовжують надходити дзвінки обурених виборців, які не можуть знайти себе в списках виборців, навіть проживши 10-20 років за однією тією ж адресою.  І навпаки, в списки виборців внесено багато «мертвих душ». До нас звернулась жінка, якій прийшло запрошення для голосування на покійного чоловіка, який помер у 1979 (!) році.

На багатьох дільницях стоять величезні черги. Люди вимушені стояти для того щоб проголосувати по 2-3 години. На окремих дільницях складається дійсно критична ситуація, коли за таких темпів не встигнуть проголосувати всі виборці. Наприклад на дільниці № 95 округу № 214 (Ніжинський район) на 15.00 змогли проголосувати лише 470 виборців з 1879. Біля сотні людей стоять у черзі на дільницю.

Також до комітету надходила інформація про проблеми з скриньками для голосування на дільницях з великою кількістю виборців. Через велику кількість бюлетенів та їх істотний розмір вони просто не вміщувалися в скриньки. Члени комісії трамбували бюлетені у зачинених скриньках підсобними засобами через отвори. Але за думкою деяких з них скоро настане момент коли і це не допоможе.

 

 

СИТУАЦІЯ НА 20.00

Тривожна ситуація склалася в Чернігівському районі. За повідомленням виборців:

  в селі Ладинка (дільниця №133, ТВО №212) біля входу до виборчої дільниці діючий сільській голова та кандидат в голови на прізвище Моргун проводить агітацію за себе та за НСНУ;

  в селі Мньов (дільниця №140, ТВО №212) кандидат на посаду голови сільської ради, приватний підприємець Клешня І.З. безплатно розливав горілку усім бажаючим у власному магазині, агітуючи за свою кандидатуру. По селу ходять багато п’яних;

В обох випадках члени комісій та спостерігачі, які є односельцями, а також представники міліції жодним чином не реагували на ці випадки.

Практично не ведеться голосування по відкріпним посвідченням. Через занадто жорсткі положення закону про вибори, тільки одиничні виборці виявили бажання та змогли звернутися із заявою до окружних комісій, а потім добратися до районного центру, де розташовані дільниці для голосування по відкріпним посвідченням. Наприклад, на дільниці № 48 ТВО № 217 (м.Борзна), на якій мають голосувати виборці,  включені  до  списку  виборців  на  підставі  відкріпних посвідчень, на 18.00 тільки 1 виборець з 15 тих, що прийшли до дільниці з відкріпними посвідченнями, зміг проголосувати. Через брак інформації виборці просто не знали, що відповідно до закону про вибори народних депутатів вони повинні були до цього звернутися із заявою до окружної виборчої комісії, яка знаходиться в кількох десятків кілометрах в м.Бахмач.

За повідомленням окружної виборчої комісії № 212, по Чернігівському району не зареєструвалося жодного виборця для голосування по відкріпним посвідченням.

 

Останні новини

Медичні заклади Чернігівщини готуються до голосування на спеціальних виборчих дільницях 22:06

5 липня 2019 року відбувся тренінг для відповідальних працівників стаціонарних лікувальних закладів Чернігівської області, в яких утворені спеціальні виборчі дільниці.

Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення: круглий стіл в Чернігів 22:55

До Міжнародного дня на підтримки жертв катувань за ініціативи відокремленого підрозділу громадської організації «Україна без тортур» у Чернігівській області відбувся круглий стіл на тему: “Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення» для начальників установ виконання покарань, начальників слідчих ізоляторів ДКВС України, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.

Військовослужбовцям та вразливим виборцям Чернігівщини роз’яснюють виборчі права та правила голосування 22:40

В рамках просвітницької кампанії в соціально-медичних установах та військових частинах Чернігівської області активісти проводять правоосвітні заходи з питань виборчих прав громадян, зокрема які тимчасово обмежені в пересуванні, та правил голосування.

Визначені законом суб’єкти повинні попереджати випадки домашнього насильства 16:59

02 липня 2019 року в приміщення облдержадміністрації відбулась Міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, під час якої розглянули стан взаємодії всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в області.