Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.09.2006   14:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВА БІЖЕНЦІВ ТА МІГРАНТІВ

Зокрема, Дмитро Плечко висвітив зміни в законодавстві та процедурі визначення статусу біженця, Головною темою виступу представника Міністерства юстиції України Маї Задорожної став проект Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Ця тема викликала жвавий інтерес та багато запитань від представників паспортної служби.

Заступник начальника Чернігівського відділу міграційної служби Валерій Рябуха зробив доповідь щодо міграційної ситуації в Чернігівський області за вісім місяців 2006 року. При обговорюванні в черговий раз було порушено питання про положення біженців в Україні, їх кількість, та проблема отримання статусу біженця в Україні.

5 вересня Чернігівським громадським комітетом було організовано ще один семінар - для курсантів Чернігівського юридичного коледжу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

В лекційній формі курсантам роз’яснювалися питання визначення поняття «біженець» згідно Конвенції ООН 1951 року; роль УВКБ ООН у захисті прав біженців; права мігрантів, затриманих за порушення законодавства України; принцип не вислання біженців в міжнародному праві; документування шукачів притулку та реєстрація їх місцеперебування.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.