Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

22.03.2007   02:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОЕКТ «ГРОМАДСЬКІ ДІЇ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ З ПРАВАМИ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ»

 

Метою обговорень була розробка стратегії впровадження діючих механізмів надання інформації про поточну діяльність місцевих органів влади та повноцінної участі громадськості у прийнятті рішень місцевими органами влади.

 

Із вступним словом виступили експерт Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Дмитро Острік та експерт Центру політико-правових реформ, почесний голова Центру „Наше право” Ярослав Жукровський.

Під час виступу керівник Регіонального благодійного фонду "Резонанс" Олена Грабовська коротко ознайомила присутніх з основними національними та міжнародними стандартами доступу до інформації, наголосила на ключових принципах та критеріях оцінки щодо дотримання цього права.

"Органи влади зобов’язані створити всі умови для того, щоб кожен міг безперешкодно скористатися своїм правом на інформацію. Найпершим кроком повинно стати опублікування і широке розповсюдження інформації, котра має істотний суспільний інтерес. Ми говоримо передусім про доступ до рішень уповноважених органів, ухвал, наказів, які безпосередньо стосуються інтересів громадян. Це інформацію, яка за своєю суттю не є секретною або стратегічною, розголошування і надання якої не вимагає спеціальних узгоджень або дозволів, а тому не може бути жодних законних підстав для відмови у доступі до такої інформації".

 

Експерт Центру політико-правових реформ, Ярослав Жукровський окреслив проблеми реалізації права на доступ до інформації про діяльність органів публічної адміністрації. Пан Жукровський висловив стурбованість тим, що Львівська міська рада не подає додатки до своїх ухвал, мотивуючи це тим, що вони містять персональні дані про особу чи з технічних причин. Як приклад було наведено ухвалу Львівської міської ради «Про впорядкування розміщення малих архітектурних форм у м.Львові», відмова в оприлюдненні якої також була аргументована наявністю в них персональних даних.

«Для того, щоб оприлюднити «Статут територіальної громади», мені довелось відксерити цей документ і довго його «розшифровувати». Тепер ми чекаємо офіційного підтвердження», – сказав Ярослав Жукровський.

Юрисконсульт Львівської міської організації „Спілка консультантів „Експерт-група” Олег Матійців ознайомив присутніх із теоретичними та практичними аспектами впливу громадськості на здійснення державної регуляторної політики.

Голова адміністративної ради Львівської міської громадської організації "Спілка консультантів "Експерт-група" Адріян Фітьо, окреслив можливості суспільного договору як інструменту формування регіональної політики, запропонував схеми впровадження процедури укладання суспільного договору в регіоні.

 

Експерт Львівської громадської організації „Центр досліджень місцевого самоврядування” Ігор Янчук, виступив із доповіддю «Відкритість інформації місцевої влади як гарантоване право територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення».

 

Під час обговорення піднімались питання якості надання інформаційних послуг Львівською міською радою, зокрема, реагування на інформаційні запити, а також оприлюднення інформації про діяльність місцевих органів влади, що має суспільний інтерес. В ході обговорень було внесено пропозиції щодо змін до чинного Закону «Про інформацію». Зокрема, було запропоновано взяти до уваги міжнародні стандарти доступу до інформації, зокрема у сфері обмеження доступу до інформації, а саме зазначити, що такі обмеження повинні бути необхідними в демократичному суспільстві і носити тимчасовий характер, що означає, що інформація зрештою стане доступною загалові. Окрім того, було запропоновано переглянути терміни попереднього вивчення і відповіді на інформаційні запити, скоротити їх до 5-7 днів.

Наступного тижня у Львові створять коаліцію громадських організацій, яка слідкуватиме за відкритістю місцевої влади. До цієї коаліції увійдуть ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», регіональний благодійний фонд «Резонанс», центр «Наше право» та інші. Коаліція громадських організацій, зокрема, вивчатиме відкритість відповідей місцевої влади на інформаційні запити громадян. Можливо, також будуть підготовлені судові позови за результатами неповних відповідей на інформаційні запити.

 

Останні новини

Чернігів приєднався до Всеукраїнської акції "Небезпеку видно не одразу!" 15:57

18 жовтня 2017 року, громадські активісти та представники владних органів в Чернігові провели інформаційно-просвітницьку акцію, спрямовану на привернення уваги громадян та ЗМІ до проблеми торгівлі людьми.

У Чернігові відбулось навчання членів ДВК на місцевих виборах в територіальних громадах 18:16

17 жовтня 2017 року відбувся тренінг для членів дільничних виборчих комісій Чернігівської області. До заходу долучились голови, заступники, секретарі та члени дільничних виборчих комісій з сільських, селищних та міських об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Чернігівщини, в яких 29 жовтня 2017 року відбудуться перші місцеві вибори.

АНОНС: Європейський день проти торгівлі людьми в Чернігові 12:28

18 жовтня 2017 року, в м.Чернігів, громадські активісти та представники владних органів проведуть інформаційно-просвітницьку акцію під гаслом "Небезпеку видно не одразу!" з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Надавачі правової допомоги Чернігівщини пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:22

5 жовтня в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів Чернігівської області.

Спостерігачі та довірені особи кандидатів на виборах в ОТГ, їх оформлення та повноваження 12:41

Про можливості зареєстрованого кандидата в депутати чи на голову ОТГ мати своїх спостерігачів у виборчих комісіях та інших своїх довірених осіб на засіданнях виборчих комісій під час перших місцевих виборів в ОТГ, а також їх права у питаннях-відповідях розповідає керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова: