Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

07.05.2007   13:48Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МОБІЛЬНІ ГРУПИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

 

Основним предметом дослідження мобільної групи стали умови перебування затриманих осіб в ізоляторі міськрайвідділу. Представники громадськості мали на меті дослідити не лише поточну ситуацію в стосунках правоохоронців і осіб, що перебувають під вартою. Їх цікавила максимальна кількість різноманітних параметрів, що дозволять скласти найбільш цілісну картину функціонування ізолятору. Зокрема, йшлося про рік побудови споруди та введення її в експлуатацію, наявність всіх передбачених нормами приміщень, рівень освітлення та якість вентиляції, температурний режим у камерах тощо.

 

Власне, вузькопрофесійне поняття "режиму" також цікавило громадських активістів: яке наповнення камер, як почуваються їх тимчасові мешканці, чи мають вони можливість отримувати передачі, виходити на прогулянки, яким чином відбувається, в разі потреби, надання медичної допомоги тощо.

 

Для повноти розуміння специфіки установи члени Громадської ради не тільки оглянули допоміжні приміщення, а й поспілкувалися з двома довільно обраними особами з числа затриманих до ізолятору.

 

Формулюючи загальне враження від побаченого в ізоляторі Ніжинського міськрайвідділу міліції, член Громадської ради Тамара Петрова зазначила, що мобільною групою виявлено ряд невідповідностей наявного стану справ положенням загальновизнаних міжнародних документів з питань забезпечення прав людини, передусім, у сенсі особливостей утримання в подібних установах неповнолітніх осіб. Водночас вона підкреслила, що це твердження не є претензією до персоналу установи чи керівництва міськрайвідділу. Йдеться, швидше, про недоречності в національному законодавстві та відомчих наказах, які дозволяють довільно трактувати міжнародні норми та діяти залежно від обставин. Також даються взнаки багаторічне нехтування європейських вимог щодо забезпечення фундаментальних прав людини, наслідки якого й досі не подолані до кінця, та вельми скромне фінансування органів внутрішніх справ, що виключає можливість швидкого перетворення міліцейських ізоляторів на укріплені острівці Європи.

 

ЦЗГ УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.