Останні публікації
15.07.2007 23:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
„Таможня дає добро!”
Згідно результатів загальнонаціонального дослідження індекс корупції митниці – 42,8% (митний контроль та оформлення митних документів). Це сьоме місце після ДАІ, міліції, медичних установ, судової системи, вищих навчальних закладів та прокуратури.
У літній період на митні пункти Чернігівської області істотно збільшується навантаження. Підвищується вантажний та пасажирський потік транспорту. Це у свою чергу спричиняє виникнення фактів корупції (прискорення процедур оформлення документів, вимагання, використання ситуації, що склалась, і зловживання службовими повноваженнями), приниження людської гідності (ігнорування або спеціальне затягування оформлення документів і т.д.). Громадяни та підприємці дають хабара митникам радше через безсилля, ніж з вдячності.
В рамках реалізації проекту буде проведено дослідження, за допомогою якого ми плануємо з'ясувати реальну ситуацію зі станом корупції в діяльності митної служби на кордоні.
Для об’єктивності отриманих результатів будуть використані наступні методи:
- особисті інтерв'ю з громадянами, що перетнули кордон, на 3 пунктах пропуску
- фокус-група з підприємцями - перевізниками
- анкетування працівників митниці.
На основі отриманих даних будуть розроблені рекомендації для керівництва і працівників митних служб для удосконалення надання державних послуг і зменшення рівня корупції.
Отримані результати можна також буде використати як базові показники для повторного дослідження. Завдяки цьому, можна буде визначити в якій саме сфері відбулися позитивні зміни.
Очікується, що в результаті реалізації проекту зменшиться рівень зловживання службовим становищем працівниками митної служби у власних інтересах та будуть дотримуватись прав громадян під час проходження митного контролю та оформлення документів.
Дрозд Наталія
Центр „Доброчин”
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.