Останні публікації
06.11.2008 22:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Акція громадянського протесту студентів Аграрного факультету ЧДІЕУ
В результаті переговорів страйкарів із представниками МОНу досягнуто таких домовленостей:
· З боку Міносвіти:
1. Призупинення рішення Вченої ради ЧДІЕУ щодо обрання на посаду завідувача кафедри економіки сільського господарства та аграрного менеджменту кандидата педагогічних наук Мельникова С.В., далекого за своїми професійно-кваліфікаційними характеристиками від профілю кафедри.
2. Направити найближчими днями до ЧДІЕУ комісію для розгляду інших проблем, піднятих у зверненні студентів до Міністра Вакарчука І.О.
· З боку страйкуючих: призупинити акцію громадянського протесту до отримання результатів комісії.
Оргомітет
Нижче наводимо лист-звернення студентів ЧДІЕУ до Міністра освіти Вакарчука І.О.
Міністру освіти і науки України
Вакарчуку І.О.
Копія: газеті «Сільські Вісті»
Шановний Іване Олександровичу!
У жовтні 2006 року студенти Аграрного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління вийшли на страйк проти свавільних намагань керівництва ЧДІЕУ щодо ліквідації Аграрного факультету. Після того, як у конфлікт втрутилися Міністерство освіти і науки, облдержадміністрація, ми призупинили страйк в надії, що вони наведуть порядок в нашому інституті і повернулися до занять. Але, вже пройшло два роки, порядку не тільки не видно, а навпаки – ситуація загострюється. Усі говорять про необхідність існування і розвитку потрібного для нашої сільськогосподарської області Аграрного факультету, але робиться все для його знищення.
Не змігши напряму ліквідувати наш факультет, керівництво інституту видумує все нові засоби:
ˉ вже два роки як припинено набір аграрних менеджерів на стаціонар (не буде студентів – не буде і факультету);
ˉ більшість економічних і управлінських дисциплін, які раніше нам викладали викладачі-аграрники нашої випускної кафедри економіки сільського господарства та аграрного менеджменту, передано на інші кафедри і тепер їх викладають далекі від сільського господарства викладачі. На перших курсах нам давали рослинництво, тваринництво, аграрну механізацію, а тепер на старших курсах дають економіку і управління по чому завгодно, тільки не по сільському господарству. Але ж нам необхідно буде писати курсові роботи, дипломи, здавати державні іспити по аграрній економіці і менеджменту, а нам цього не викладають! Ті із нас, хто закінчили сільськогосподарські технікуми і мають уяву як все це повинно робитися, сміються і плачуть від такого безчинства. Наші викладачі-аграрники розробили для нас посібники, а тепер нам рекомендують зовсім інші. Після передачі дисциплін інші кафедри випустили для нашої аграрної спеціалізації лише один навчальний посібник – „Инновационный менеджмент" – почитайте його, будь-ласка (посібник додається).
І ми, і наші батьки зверталися в різні інстанції, в тому числі і до Вас, Іване Олександровичу . В нашому інституті за цей час було багато комісій і перевірок. Але і досі нічого не вирішено.
З призначенням нового ректора ЧДІЕУ керівництво нашого факультету і викладачі заспокоювали нас і говорили, що намагаються вирішити ці питання з новим ректором. Але час іде, а проблеми не вирішуються. Виходить, що ректор – новий, а проблемі – старі. Більше того, проблеми навіть загострюються. Тепер керівництво інституту намагається нав'язати нам на завідувача кафедри економіки сільського господарства та аграрного менеджменту Мельникова С.В. – людину дуже далеку від аграрної економіки та менеджменту. Що ж це робиться у підконтрольному Вам інституті, шановний Іване Олександровичу?
Наші викладачі-аграрники зверталися із цими проблемами вже і до Президента України. З цього приводу була комісія міністерства 23 та 24 жовтня. Як нам стало відомо і ця комісія теж не розглянула піднятих проблем, більше того, одобрила попередні кроки по ліквідації нашого факультету і кафедри.
Ми вже не знаємо, що робити, але сподіваємося, що Ви, шановний Іване Олександровичу, наведете порядок в нашому інституті і допоможете забезпечити нормальні умови для якісного навчання студентів.
З повагою і надією на допомогу члени студентської ради Аграрного факультету ЧДІЕУ.
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.