Останні публікації
10.06.2009 13:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Екс-голова Козелецької райдержадміністрації отримав 9 років за хабарництво
Суд визнав переконливими докази обвинувачення, за якими колишній керівник району протягом квітня-червня 2007 року вимагав за виділення 12 га землі поблизу автотраси «Чернігів-Київ» хабара в 600тис. дол. США. Після «переговорів» погодився на суму в 550тис. дол. США і фактично встиг отримати з них 200тис. дол. США. Розмови з посадовцем на диктофон, який у подальшому разом зі скаргою було надано правоохорнцям, записувалися.
Посередником в одержанні хабара виступив брат посадовця. Передача грошей здійснювалась в автомобілі на автостоянці біля торговельно-розважального центру м.Бровари. При цьому голова райадміністрації, знаходячись неподалік, але не на виду, візуально контролював передачу грошей.
Виконуючи свої домовленості з хабародавцем, голова райдержадміністрації 11 травня 2007р. видав розпорядження про надання дозволу на розробку проектів відведення обумовлених земельних ділянок. Потім повідомив замовнику про це і поставив вимогу про передачу першої частки хабара. Після її отримання та виготовлення проектів землеустрою видав нове розпорядження про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність. Отримали їх шестеро киян, по два гектари кожен, для ведення особистого селянського господарства.
Перебуваючи на лаві підсудних, посадовець намагався переконати суд, що гроші він брав не для себе, а для інших претендентів на цю ж землю. За його словами, частину земельної ділянки, яка зацікавила київського підприємця, він раніше пообіцяв іншій фірмі, згодній відступитись за відповідну компенсацію. Але потім фірма відмовилась, тому гроші залишились у нього.
Суд призначив колишньому посадовцю покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, та з конфіскацією всього належного йому майна. Його брату призначено покарання з застосуванням ст.69 КК України (тобто нижче нижчої межі, передбаченої цією статтею закону) у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовֹязків та з конфіскацією належного йому майна. До вступу вироку в законну силу міра запобіжного заходу останньому змінена з застави на тримання під вартою.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.