Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

03.08.2009   16:10Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Карпачова звертає увагу на незадовільний стан ізоляторів тимчасового тримання Чернігівщини

У ній керівництво Генпрокуратури України констатує: незважаючи на вжиті МВС України заходи, в ІТТ усупереч вимогам статей 5, 11 Закону України «Про міліцію» продовжують тримати ув’язнених в умовах, непридатних для перебування людей. Так, значна кількість ізоляторів тимчасового тримання в Автономній Республіці Крим, Волинській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Хмельницькій, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях та місті Севастополі розміщується у непристосованих будівлях, де не створено необхідних умов для тривалого перебування ув’язнених: відсутні вентиляція, належне освітлення та водопостачання, каналізаційні мережі та сантехнічне обладнання зношені, унаслідок чого не забезпечуються умови для відпочинку та підтримання особистої гігієни людини. Систематично допускається  порушення закону щодо додержання строків тримання ув’язнених, їх належного медико-санітарного забезпечення, запобігання розповсюдження туберкульозу та інших інфекційних захворювань, зазначає Генеральний прокурор України.

За наслідками прокурорських перевірок внесений 591 документ  реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 264 працівники органів внутрішніх справ,  28 незаконно утримуваних осіб звільнено зі спецзакладів міліції.

Про усунення причин та умов, що сприяють порушенням конституційних прав  громадян, у червні 2009 року йшлося на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України за участю представників Уповноваженого з прав людини, МВС України, органів державної виконавчої та законодавчої влади, громадських та правозахисних організацій. Колегією Генпрокуратури України дано принципову оцінку системним порушенням прав громадян під час їх перебування у кімнатах для доставлених чергових частин і місцях застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ. За допущені недоліки в організації нагляду на даному напрямі піддано критиці окремих прокурорів областей, у тому числі прокурора Київської області.

Ухваленим рішенням колегії прокурорів областей та прирівняних до них прокурорів зобов’язано у ІV кварталі нинішнього року із залученням фахівців територіальних органів охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічної та пожежної служб організувати перевірки стану додержання законів у спеціальних установах міліції.

Гостра критика прозвучала і на адресу керівників МВС України. Міністру внутрішніх справ України підготовлено подання Генерального прокурора України про усунення порушень конституційних прав громадян під час їх перебування у кімнатах для доставлених чергових частин та місцях застосування заходів примусового характеру. Про стан законності у цій сфері готується інформація Президенту України та Прем’єр-міністру України. 

Уповноважений з прав людини, розглядаючи умови перебування людей у нинішніх ІТТ як тортури, продовжує наполягати на необхідності розробки   цільової державної програми поліпшення умов тримання взятих під варту та затриманих осіб у спеціальних установах міліції, передбачивши для цього відповідне бюджетне фінансування.

Моніторинг Омбудсмана України щодо дотримання прав і законних інтересів затриманих та заарештованих триває.

 

Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.