Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.08.2009   17:04Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Біженець з Афганістану став першим іноземцем, звільненим з центру для мігрантів «Розсудів» достроково

Справа в тому, що громадянин Афганістану Рашид Джан звернувся до управління міграційної служби в Одеській з клопотанням про отримання статусу біженця в Україні, знаходячись в відкритому Пункті, що знаходиться в м. Одесі. Розглянувши справу, управління міграційної служби Одеської області вирішило, що він підпадає під поняття «біженець» та направило справу до Державного комітету національностей та релігії України для підтвердження висновку та надання Рашиду Джану посвідчення біженця.

02.06.2009 року Держкомрелігії підтвердив висновок управління міграційної служби Одеської області та вирішив надати Рашиду Джану статус «біженця». Управління міграційної служби Одеської області звернулося до Пункту в м. Одеси, але виявилося, що Рашид Джан вже не знаходиться в ньому і вони почали його пошук.

В червні 2009 року вони виявили, що під час перетину західного державного кордону України він був затриманий прикордонниками та, оскільки не мав документів, які б підтверджували його особу, його направили до Пункту тимчасового тримання іноземців в с. Розсудів, Ріпкинського району Чернігівської області.

Управління міграційної служби Одеської області звернулося до чернігівського пункту для іноземців з повідомленням про те, що громадянину Афганістану Рашиду Джану надано статус біженця, а тому його повинні випустити з пункту. Керівництво  чернігівського ПТПІ відмовилося його випустити, оскільки під час його затримання та поміщення його до ПТПІ, він вказав інше ім’я та дату народження.

Тому управління міграційної служби Одеської області звернулося до ЧКЗПЛ за допомогою.

Нами було проведено інтерв’ю, під час якого ми довідалися причини, за яких він назвав не своє ім’я. Після переговорів з керівництвом чернігівського ПТПІ та управліннями міграційної служби Одеської області та Чернігівської області 17 липня 2009 року громадянин Афганістану Рашид Джан отримав посвідчення біженця та був звільнений з Пункту тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства, що знаходиться в с. Розсудів, Ріпкинського району Чернігівської області. Також слід зауважити, що звільнення біженця випадково співпало з першою річницею відкриття ПТПІ.

 

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.