Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.09.2009   16:04Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Ніжині пройшов семінар, присвячений питанням профілактики правопорушень серед неповнолітніх

Учасників семінару привітав в.о. Ніжинського міського голови Баранков О.Г.

Однією із головних проблем, яка піднімалась учасниками семінару, це питання конфлікту неповнолітніх із законом, його причини, шляхи профілактики правопорушень серед неповнолітніх та молоді. В ході семінару наголошувалось, що деякі злочини властиві переважно тому або іншому віку, але це не означає, що вік у цих випадках виступає причиною злочинів. Адже у підлітковому віці (14-15 років) тільки починають формуватись вольові якості особистості, тому у них особливо яскраво виражені, з одного боку, прагнення до незалежності, самостійності, а з іншого, - вони легко підпадають під вплив більш сильної особистості, як позитивної, так і негативної спрямованості. Завищена емоційність підлітків, невміння керувати своїми почуттями часто приводять до створення конфліктної ситуації у їхньому середовищі. Це та група, на яку найбільш впливає кримінальна «романтика», вони найчастіше користуються жаргоном, наносять собі татуювання та інше.

В іншої групи неповнолітніх (16-18 років) завершується формування фізичних та психічних якостей особистості. Розвивається потяг до чогось нового, який часто ґрунтується на абстрагованому ідеалі, неправильному світосприйманні, обмеженому кругозорі. Ця категорія потребує підвищеного нагляду з боку батьків, вчителів, працівників служб, які займаються профілактичною роботою з цією категорією дітей.

Перед учасниками семінару виступили: Яковенко Ніна Борисівна – начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного ЦССМ, Скалюн Євген Вікторович – начальник сектору КВІ Управління ДДУПВП в Чернігівській області, Панкратова Ольга Вікторівна – оперуповноважений ВКМСД УМВС в Чернігівській області, Бадира Валентина Андріївна - директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”, Власенко Олег Дмитрович – директор Прилуцького ЦССМ, Лепеха Алла Григорівна – помічник Міністра внутрішніх справ, Кулій Людмила Григорівна – начальник служби у справах дітей Прилуцької міської ради. Всі учасники мали можливість викласти свою точку зору на проблеми, які мають місце у співпраці та взаємодії з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх.

Учасники семінару відвідали обласний соціальний гуртожиток для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який знаходиться у місті Ніжині.

 

В.Бадира, співголова ГР при УМВС в Чернігівській області

 

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.