Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.11.2009   12:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Неповнолітні, які утримуються в Чернігівському СІЗО, навчаються захищати свої права

У слідчих ізоляторах найбільш вразливою категорію ув’язнених є неповнолітні, як в питаннях правового самозахисту, так і в питаннях обізнаності про свої права та обов’язки під час тримання в цій установі. Незнання своїх прав та обов’язків, погане знання правил внутрішнього розпорядку цих закладів часто призводить до виникнення конфліктних ситуацій.

На жаль, широкого розповсюдження набули в підлітковому середовищі антисуспільні стандарти поведінки і „цінності” кримінальної субкультури. Загальною рисою неповнолітніх, які скоїли злочини, стала крайня агресивність. Більшість із них росли і виховувались в неповних та неблагополучних сім’ях. Рано відбулося знайомство зі спиртними напоями та наркотиками.

Враховуючи біологічні, психологічні та соціальні особливості неповнолітніх, закон про кримінальну відповідальність забезпечує їх посилену кримінально-правову охорону, він також передбачає особливості притягнення їх до відповідальності, звільнення від відповідальності, призначення покарання, звільнення від покарання і його відбування. Ця позиція держави базується на міжнародно-правових актах, зокрема Декларації прав дитини, в Преамбулі до якої зазначається, що неповнолітні потребують спеціальної охорони і захисту, включаючи належний правовий захист.

Члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» бачать своїм завданням не тільки дати неповнолітнім певні правові знання та розуміння права, але й вважають за необхідне сприяти формуванню у них готовності до правослухняної поведінки у суспільстві на основі шанобливого ставлення до права.

  25 листопада 2009 року представники благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» спільно з Головним управлінням юстиції в Чернігівській області та Чернігівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підготували та провели тренінги з різними категоріями неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі:

 - з тими, вироки відносно яких вступили в закону силу, на тему «Знай свої права та вмій їх захистити», під час якого засуджені були ознайомлені з особливостями виконання відбування покарання у виховних колоніях, застосування умовно-дострокового звільнення від покарання та залишення у виховних колоніях після досягнення 18-річного віку. Перед неповнолітніми виступили представники Чернігівського центру молодіжної культури Лілія Лозова та Олег Березенець, які самі, будучи неповнолітніми, мали проблеми з законом, та повернулись до загальноприйнятого соціально-нормативного життя. Спілкування закінчилось невеликим концертом для засуджених.

 - та з неповнолітніми, кримінальні справи яких розслідуються та перебувають на розгляді в судових органах – про права та гарантії осіб, взятих під варту. Вони були ознайомлені із обов’язками ув’язнених, які передбачені чиним законодавством та правовими наслідками недотримання правил поведінки.

Представники благодійної організації передали для неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, шахи, шашки, нарди, доміно.

 

Валентина Бадира,

директор благодійної організації

«Чернігівський жіночий правозахисний центр»

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.