Останні публікації
11.12.2009 16:20 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правозахисники: В Чернігові активізувались праворадикали
Днями у Чернігові відбулися два вуличних марші з ксенофобськими гаслами, а в інтернеті та міських газетах почали з’являтись матеріали «мігрантофобського характеру». Учасники однієї з них, організованої «Свободою», не приховували ворожості до іноземців. Як каже правозахисник Тухан Едієв, розпалюванню ворожнечі сприяють, не в останню чергу, поширювані пресою міфи про мігрантів, які перебувають у пункті тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства в селі Розсудів на Чернігівщині. «Подається спотворена картина життя мігрантів, мовляв, ті живуть в гарних умовах, а адміністрація пункту влаштовує їх на роботу в Україні та ЄС; наче на це витрачають чимало державних коштів. Або ж що мігранти приносять незвичні хвороби»,- каже правозахисник. Хоча, зауважує Едієв, у санепідемстанції немає даних про те, що мігрант чи шукач притулку «заніс» в Україну небезпечну хворобу. Кожен, хто потрапляє до пункту, проходить медичне обстеження.
Профілактика ворожнечі - насамперед у ЗМІ
Етичні засади роботи ЗМІ, журналістську відповідальність й професійні стандарти у висвітленні питань міграції та притулку обговорюють у вівторок з журналістами у Чернігові представники ООН та Держкомнацрелігій, правозахисники. Захід присвячують відзначенню Міжнародного дня прав людини. Едієв переконаний – розповідати місцевим журналістам про те, хто такі насправді мігранти, навіщо вони прибувають і як живуть – потрібно, адже так можна запобігти не лише проявам ворожнечі в ЗМІ, а й у щоденному житті.
Як він каже, на початку року у Чернігові неонацисти напали на біженця з Чечні й нанесли йому тяжкі травми, а бійки поміж активістами руху «антифа» та самими неонацистами стають буденними у місті. Нещодавно така ж велика бійка сталась між молодими людьми у Харкові, близько п’яти осіб, у тому числі дівчата та неповнолітні, отримали травми й були госпіталізовані.
Мігранти у правовому вакуумі
Тим часом, об’єктами проявів ворожості стають й самі захисники прав людини. Будівлю Чернігівського громадського комітету захисту прав людини «прикрасили» написом: «Ганьба захисникам мігрантів!». «Це сталось тоді, як ми розповіли, що надали гуманітарну допомогу – предмети особистої гігієни та одяг до пункту у Розсудові»,- каже Едієв. Самі ж шукачі притулку, додає правозахисник, перебувають по всій Україні у правовому вакуумі, адже зараз немає державного органу, який би мав повноваження давати статус біженця тим, хто його потребує.
Ольга Веснянка
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.