Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.01.2010   13:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Винесено вирок голові одного з районних судів Чернігівщини

У травні 2008 року голова суду в своєму службовому кабінеті разом з судовим розпорядником одержав 11 тис. грн за призначення підсудному покарання, не пов’язаного з ізоляцією від суспільства.

Цей підсудний удруге поспіль притягувався до відповідальності за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом. Закон передбачає за такий злочин або штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до 3 років. Розуміючи, що за повторний злочин покарання може бути тяжчим, торгівець брухтом погодився дати хабара. Пізніше суддя особисто уточнив злочинцю розмір очікуваної суми.

Слідство встановило, що в такий же спосіб суддя отримав ще один хабар – 1500 грн. Його дав винний у скоєнні адміністративного правопорушення: за керування автомобілем у нетверезому стані правопорушник сподівався на покарання, яке не позбавлятиме його права керування транспортними засобами.

Але суд дійшов висновку, що до факту вимагання та отримання цього хабара причетний тілький судовий розпорядник, який діяв без відома свого керівника.

Справу розглядав Апеляційний суд Київської області.

Голові суду призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком два роки, а судовому розпоряднику — три роки позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком два роки.

Вважаючи вирок неправосудним, прокуратура Чернігівської області внесла апеляцію щодо безпідставного виправдання судді по другому факту одержання хабара та у зв’язку з м’якістю постановленого вироку.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

18.01.2010 р.

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.