Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.07.2010   14:10Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чоловік повісився після перебування в міліції

- 1 червня 2010 року я саме був в Олександрівці на дачі, - згадує Андрій Костюк. - Близько п'ятої ранку хтось постукав у вікно. Я відчинив двері. На порозі стояли вісім чоловік у цивільному. Вони пред'явили посвідчення співробітників міліції та ордер на обшук. Ніхто не пояснив, у чому причина обшуку. Мені наказали збиратися і їхати начебто до Корюківського райвідділу, але повезли до Сосниці. Там у райвідділі почали допитувати, мовляв, зізнавайся у всьому. Пояснили, що мене підозрюють у крадіжках з магазинів, але мені було ні в чому зізнаватися. Я попросив надати адвоката. Один із міліціонерів на це сказав: «Я твій адвокат і твій суддя». Без адвоката я відмовився говорити. Тоді на мою адресу посипалися погрози затягати по в'язницях. Один міліціонер, його прізвища я не знаю, вдарив мене долонею по обличчю. Через деякий час до кабінету зайшов інший міліціонер і теж вдарив долонею по обличчю. Кажуть: «Не хочеш зізнаватися по доброму, все рівно у нас заговориш». Одягли на мене наручники і поклали на підлогу ниць. Почали бити по голові, в живіт. Я став кричати. Тоді вони скрутили простирадло й запхали в рота. Я мотав головою і вкусив одного правоохоронця за руку. Після допиту повезли до лікаря на обстеження, чи можна мене тримати у камері. Лікар зробив висновок, що з моїм здоров'ям все нормально, хоча я скаржився на біль у руках від наручників. У камері протримали три дні. Там у коридорі я чув прізвище Валерія і зрозумів, що його теж забрали.

Говорить Ніна Кисіль:

- До нашої хати міліція приїхала на початку шостої ранку. Зробили обшук і забрали Валерія. Три дні він пробув у Сосниці, а ще тиждень його протримали в Чернігівському райвідділі. Я їздила туди його забирати. Дорогою чоловік розповідав, як над ним знущалися. Він скаржився на сильний головний біль. Наступного дня його знову викликали до Сосниці на допит. Зранку я збирала 4-річну донечку Христину до дитячого садка. Валерій порав худобу. Я кажу донечці: «Ти ж не забудь тата поцілувати. Він десь на вулиці. Дівчинка разом із старшим братом Микитою вискочила на подвір'я. Потім забігають до хати. Дівчинка кричить: «Батько повісився!» Чоловік покінчив життя самогубством у сараї. Страшно, що його знайшли діти. Вони бачили увесь цей жах.

- Мене возили до Корюківського райвідділу 2 червня 2010 року, - каже племінник покійного Андрій Костюк. - Там питали, де мати бере гроші, за що нас одягає й обуває. Вимагали сказати всю правду. Потім вивели на вулицю. На паркані внутрішнього двору райвідділу на наручниках висів якийсь чоловік. Мене попередили: «Не зізнаєшся - те саме зробимо з тобою». Того чоловіка нещодавно поховали.

Заступник начальника Сосницького райвідділу ВС майор міліції В'ячеслав Юдицький факт застосування сили до підозрюваних у цій справі заперечує:

- Я особисто допитував Валерія Кисіля і стверджую, що його у нас ніхто не бив. Співробітники внутрішньої безпеки проводили перевірку й беззаконня не виявили.

Віра Костюк переконана, що їхню родину обмовив її неодноразово судимий племінник.

- Його наразі тримають у камері, а він пише на нас. Мовляв, я на власному «Шевроле» возила його селами, де обібрані магазини. У мене й автомобіль відібрали до закінчення слідства.

До речі, за тринадцять років українські правозахисники зафіксували понад 200 випадків катувань та нелюдського поводження з громадянами у стінах міліції.

«Деснянська Правда – вільна» №72 (112)

 

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.