Останні публікації
06.09.2010 11:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові відбулася акція «Захисти себе сам!»
”Жовта картка – символ акції. Коли футболіст порушує правила гри, суддя показує жовту картку. Таку саму картку, на якій написано перелік прав затриманого, матимуть при собі відтепер і чернігівці”, - зазначила А.ПАЛЬКОВА.
Крім роздачі інформаційних матеріалів, організатори акції презентували перехожим виставу в техніці форум-театру, в якій обігравалася типова конфліктна ситуація взаємодії молоді з міліцією. В ході її обговорення глядачі дійшли висновку, що не варто боятися працівників міліції, у відділку варто поводитися спокійно і зважено, вимагати показати службове посвідчення працівника МВС, а також повідомлення про затримання родичів, а головне – знати підстави свого затримання й не діяти з опалу, не лінуватися читати протоколи затримання перед підписанням, а в разі не згоди, давати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу. Акторами форум-театру були активні молоді чернігівці.
”Недотримання процедури затримання призводить, як до тяжких проблем, так і до буденних неприємностей – зіпсованих нервів матері, якій не повідомили про затримання сина, підкріплення негативних стереотипів про працівників МВС, відсутність співпраці міліції й населення. Мирні акції – один із шляхів змінити на краще ставлення до цього питання”, - переконана координатор акції у Чернігові.
На запитання чернігівців відповідали досвідчені працівники Чернігівського міського центру для сім’ї, дітей і молоді й студенти Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці. Координатором акції в Чернігові виступила неурядова організація ”Світанок”.
Акцію ”Захисти себе сам!” проведено в 16-ти містах України. Її ініціювали випускники Всеукраїнської освітньої програми ”Розуміємо права людини” за підтримки Норвезького Гельсінського комітету у рамках проекту Української Гельсінської спілки з прав людини.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.