Останні публікації
31.01.2011 13:53 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Плата за орендовану у селян землю на Чернігівщині зросла
За оперативною інформацією, розмір орендної плати, передбаченої у договорах оренди, в середньому по області на сьогодні становить 3,2 відсотка нормативно визначеної вартості землі проти минулорічних 2,8 відсотка. За розміром орендної плати Чернігівщина посідає третє місце в країні. В Козелецькому, Бобровицькому та Прилуцькому районах плата за орендовану землю ще більша, ніж в середньому по області - 3,7 відсотка.
Переважна більшість орендарів землі на Чернігівщині виконали вимоги Указу Президента України № 725 "Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)" і сплачують селянам на рік по 3 і більше відсотків від вартості орендованої землі. В окремих господарствах області цей показник становить 4, 5, навіть 8 відсотків.
Підвищення розміру орендної плати дало змогу селянам додатково отримати у 2010 році майже 35 мільйонів гривень: якщо за договорами оренди 2009 року власникам паїв було виплачено 162,3 мільйона гривень орендної плати, то за аналогічними договорами 2010 року - 197,0 млн. грн.
В середньому за один земельний пай власник отримує 834 гривні орендної плати.
Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації
24.01.2011
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.