Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

27.03.2011   23:56Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Перемозі селяни боряться за власні права

Крім того, на руках у селян немає жодних документів, які б підтверджували, що СВК на законних підставах орендує їхню землю. «Ось все, що у мене є», – житель Перемоги Михайло Кардіян показує державний акт на право власності на земельну ділянку, датований 9 грудня 2004 року та копію договору оренди, укладеного 15.03.2000 р. на п’ять років. Михайло Кардіян, як і більшість його односельців, не розуміє, як документ, термін дії якого закінчився 15.03.2005 року, міг трансформуватися у новий, строком аж до 4.08.2015 року.

Селяни попросили розібратися у цьому прокуратуру. Кілька власників земельних паїв написали на ім’я ніжинського міжрайонного прокурора колективну скаргу, в якій наполягали, що ніяких договорів не підписували. До того ж, почеркознавча експертиза це підтвердила. Висновки експертів сектору техніко-криміналістичного забезпечення роботи Ніжинського МВ УМВС про несумісність підписів стали підставою для того, щоб прокурор звернувся до суду з проханням визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 2005 року в кожному окремому випадку.

А поки суд та діло, перемозьких пайовиків найбільше хвилює, чи забере їх Іван Куровський під крило свого «Агропрогресу». Було б навіть дивно, якби селяни просилися до когось іншого.

Народний депутат приїжджав тиждень тому у Перемогу і запевнив тутешніх жителів, що готовий з ними співпрацювати, якщо вони того й справді бажають. Людям потрібно було почути це з перших вуст, бо багато різних чуток ходило по селах.

Планувалося, що зустріч з Іваном Куровським у Перемозі буде побудована за принципом: питання – відповідь. Втім цивілізованого діалогу між перемозьцями та нардепом не вийшло. Бо серед сотні присутніх у тісному залі сільського будинку культури знайшлися ті, котрі були аж надто негативно налаштовані, почали кидати звинувачення в обличчя своїм же односельцям, кричали: «Не відбирайте у нас шматок хліба», «Ми задоволені своєю роботою» і т. п. Що вони хотіли цим довести, важко сказати, але зрештою селяни таки пересварилися між собою і зібрання перетворилося на справжній гармидер.

Іван Куровський спробував заспокоїти невдоволених, сказав, що за будь-яких умов ніхто без роботи не залишиться, до того ж, якщо хтось не хоче йти в «Агропрогрес», його силоміць туди не тягтимуть. «Я приїхав не агітувати вас, – резюмував Іван Куровський. – Я приїхав сказати тим людям, котрим я пообіцяв допомогу та підтримку, що слова свого дотримаю».

Селяни, коли розходилися після зборів, тільки й говорили про те, що крикуни «були куплені». Мовляв, дали їм на руки по 100 гривень – ось вони й намагалися зірвати зустріч. Кому був потрібен цей банальний підкуп людей і чи відповідає це дійсності, треба ще з’ясовувати, однак, як у народі кажуть, «диму без вогню не буває».

«Це голова нашого сільгоспкооперативу Анатолій Буряк розколює громаду навпіл, – переконував нас один чоловік. – Я прийшов до Анатолія Михайловича [Буряка] і прошу: можете завезти пісок за гроші? А він каже: чужим не завозимо. Ось таке ставлення до пенсіонерів». Селяни стверджують, що для керівництва СВК ім. Прядка «чужі» – це ті 800 пайовиків, котрі хочуть передати свої земельні та майнові паї в оренду «Агропрогресу».

Адже існує давня домовленість про співпрацю між кооперативом ім. Прядка та товариством «Злагода». От саме через «Злагоду» не було порозуміння у людей ні з попереднім головою СВК Миколою Короваєм, немає і з нинішнім Анатолієм Буряком. Бо перемозькі пайовики «Злагоди» відверто не хочуть. До речі, ми вже про це писали («Деснянка вільна», №98 за 9.09.2010 р., «Немає злагоди між людьми та «Злагодою»).

Позицію районної влади у цій складній ситуації було видно з промови голови Ніжинської райради Олега Бузуна. Він сказав, що потрібно обирати того інвестора, який пропонує кращі умови та допомагатиме громаді розв’язувати соціальні проблеми. Але, знову ж таки, це вирішувати громаді.

Втім, перемозькі власники земельних та майнових паїв з інвестором давно визначилися. Вони привселюдно заявили, що ідуть до Івана Куровського. Залишається тільки владнати юридичні питання, більшості дійти згоди з меншістю, тим хто працює помиритися з пенсіонерами.

І нехай у Перемозі нарешті запанують спокій та взаєморозуміння.

 

 «Деснянка вільна»

http://dponline.cn.ua

10 Март 2011

Останні новини

На Чернігівщині підопічних психоневрологічного інтернату змушують лежати на підлозі та погано годують 18:01

Працівники офісу українського омбудсману та громадські монітори, за участі представника Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухана Едієва, здійснили моніторинговий візит до Червоненського психоневрологічного інтернату на Чернігівщині (Коропський район).

Представники ОТГ Чернігівщини дізнавалися як запровадити бюджет участі у своїх громадах 18:43

5 жовтня у Чернігові відбувся тренінг на тему «Запровадження громадського (партисипативного) бюджету в місцевій громаді». Метою заходу стало підвищення спроможності представників та активістів місцевих громад Чернігівської області впроваджувати інструменти громадського (партисипативного) бюджетування на локальному рівні.

Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям в Північній Україні 16:21

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають повний спектр юридичної підтримки для внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській та Сумській областях.

В Чернігові стартував процес впровадження Шкільних служб порозуміння 18:36

25 вересня пройшов відбір учнів 9-10 класів для участі у тренінгу «Базові навички медіатора Шкільних служб порозуміння». У програмі запровадження даного підходу беруть участь 3 пілотних школи міста Чернігова, де вже після проходження учнів відповідного навчання, будуть запроваджені Шкільні служби порозуміння.

Надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам від насильства у Чернігівській області 00:00

25 вересня директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко взяла участь у засіданні Чернігівської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення з питання: «Надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам від насильства у Чернігівській області. Взаємодія з іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству».