Останні публікації
14.07.2011 11:17 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігові пройшов семінар «Громадський контроль за діяльністю правоохоронних органів»
Громадський контроль місць позбавлення волі є загальновизнаною необхідністю й умовою нормального функціонування і подальшого розвитку пенітенціарної системи.
Головний принцип громадського контролю – забезпечення відкритості виправних установ для суспільства, представники якого реально беруть участь у вирішенні проблем забезпечення гуманних умов тримання, соціальної реабілітації засуджених.
Тобто, суспільство через спостережні комісії і громадські організації, приймає на себе турботу над тими людьми, які порушили закон. Засуджених позбавляють свободи лише на певний термін, ізолюючи від суспільства. Але по закінченню терміну покарання, або раніше, вони звільняються і повертаються назад з тими ж проблемами і ставленням до правил суспільного проживання. Вони повертаються до тих умов і кола людей, де і було вчинено злочин. Зрозуміло, що без адаптації в суспільство, більшість таких людей просто приречені на здійснення злочинів, подібних до тих, що вони вчиняли.
Злочинність росте і поширюється за рахунок рецидиву, руйнуючи суспільні цінності і правила. Змінити ситуацію законами і роботою державних органів неможливо, – це може зробити, у своїх інтересах, лише саме суспільство. Цю місію виконують його представники – члени спостережних комісій.
Національне законодавство передбачає можливість участі громадськості у здійсненні громадського контролю. Про ці можливості та основні завдання, повноваження та права спостережних комісій розповіла на семінарі Бадира Валентина Андріївна - к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Інституту права ім.В.Сташиса.
З міжнародною практикою здійснення громадського контролю і патронажу за засудженими та звільненими особами познайомив у своєму виступі учасників семінару Іваньков Ігор Володимирович – к.ю.н., завідувач циклу кримінально-правових дисциплін Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України.
Заступник Чернігівського міського голови, голова спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради Віхров Станіслав Григорович у своєму виступі розповів про роботу Чернігівської міської спостережної комісії, зупинився на завданнях спостережних комісій при організації регулярних відвідувань місць позбавлення волі та конкретних досягненнях міської спостережної комісії при організації таких відвідувань та здійсненні громадського контролю за дотриманням прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб.
Про роботу обласної спостережної комісії Чернігівської обласної адміністрації та її роль в організації методичної допомоги міським та районним спостережним комісіям розповіла у своєму виступі Лепеха Алла Григорівна - директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”, заступник голови обласної спостережної комісії Чернігівської обласної адміністрації.
У другій частині семінару відбулось практичне заняття на базі Чернігівської виправної колонії №44, в ході якого учасники познайомились з методикою проведення засідання Чернігівської міської спостережної комісії з питань погодження матеріалів адміністрації Чернігівської виправної колонії №44, Чернігівського слідчого ізолятора та Чернігівської кримінально-виконавчої інспекції щодо внесення до суду подань по умовно-достроковому звільненню або заміну не відбутої частини покарання більш м’яким.
Учасники семінару відвідали Будинок дитини при жіночій колонії та оглянули умови тримання засуджених в установі.
А.Лепеха, – директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.