Останні публікації
20.10.2011 11:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правова допомога сім’ям, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями
Щодня від 9.00 до 17.00 соціальні адвокати надаватимуть юридичні консультації тим батькам, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Центр працюватиме за двома адресами: м. Чернігів, вул. Рокоссовського, 68 та м. Чернігів, пр—т Миру, 21 А, оф. 15. Також юристи організації готові консультувати і телефоном: (0462) 77—41—10 та (0462) 93—57—79. Окрім цього, працюватиме і медіа—портал: www.social—right.cn.ua На цьому Інтернет—ресурсі працюватиме форум та сторінка юридичного консультанта. Також на сайті буде розміщена інша цікава інформація для батьків та дітей. Окрім цього, активісти організації проведуть три семінари для батьків особливих дітей, педагогічних працівників спеціалізованих освітніх закладів та працівників системи охорони здоров’я. Також адвокати організації «М’АРТ» готові надати безоплатний супровід таким родинам у судах. У разі потреби адвокати організації безкоштовно захищатимуть дітей та батьків під час судових спорів.
Наталія Сахно — заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико—соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% — через хвороби нервової системи, 13% — через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова — голова громадської організації «Шанс», розповіла під час засідання прес—клубу, що вирішення проблем дітей—інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. «Нам треба навчитися не ховати таких дітей, — зазначила Світлана Федорова. — Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства».
Оксана КЛИМЕНКО
Газета "Чернігівські відомості", 15 вересня 2011 року
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.