Останні публікації
20.10.2011 11:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У чернігівців хабар вимагають удвічі рідше, ніж два роки тому
— Ми оптимістично оцінюємо результати досліджень, сподіваючись, що люди починають розуміти: якщо сам даєш хабар, ти такий самий корупціонер, як і той, хто його бере. Тому нам приємно, що більше 50% чернігівців (проти 40% у 2009—му) вважають, що хабар ніколи не може бути виправданий. Навіть якщо він полегшує розв’язання власних питань, — каже Світлана Горна, керівник експертної ради ГО «Європейська дослідницька асоціація».
За чотири роки, що тривають дослідження, в Україні практично не змінилися «лідери» серед органів, котрі наші співвітчизники вважають найбільш корумпованими. Вони тільки міняються місцями. Щоправда на Чернігівщині до їх рядів, замість державної медицини, потрапила прокуратура. А от судова система (яка у нас цього разу очолює рейтинг), міліція та ДАІ — незмінні «фаворити» по всій країні.
— Хочу наголосити, що це — особисте сприйняття респондентів. Із реальним досвідом корупції, про який вони свідчать, це сприйняття не завжди співпадає, — підкреслює Вікторія Захожа, заступник директора Київського міжнародного інституту соціології.
Після відчутного розчарування, яке продемонстрували дані опитування 2009 року, населення України знову готове повірити в бажання представників нової влади боротися з корупцією. Причому найбільше сподівань покладають на президента. Але цікаво, що на п’яте місце серед відповідальних за боротьбу з корупцією громадяни ставлять себе самих. Та при цьому лише кожен третій чернігівець готовий захищати свої права перед бюрократами.
Загалом же, більше 80% українців вважають, що порівняно з 2009 роком, рівень корупції в Україні не змінився або зріс. Хоча кількість людей, які засвідчують реальний досвід зіткнення з різного роду корупційними ситуаціями, за останні чотири роки знизилася з 67 до 60%. Не так вже й багато, але, принаймні, є хоч якийсь прогрес.
Ольга ЧИЖОВА
Газета "Чернігівські відомості", 29 вересня 2011 року
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.