Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.11.2011   16:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині міліціонери побили свого колегу

По нирках

З 22-річним Володимиром Кікіним-молодшим зустрічаємося вдома, куди він прийшов з лікарні помитися. Вже зібрався повертатися.

— Тут зручніше говорити, ніж у палаті, — молодий чоловік важко сідає на диван.
Володимир розповідає, що в міліції працює трохи більше року. Закінчив Київський національний університет внутрішніх справ. Його батько, Володимир Кікін-старший, теж служив у міліції, у кримінальному розшуку.

Але служба у Козелецькому райвідділі не заладилась майже з першого дня. Каже, що моральна атмосфера там нездорова. Чомусь не спрацювався зі старшим оперуповноваженим Ігорем Тишковцем.

— Тієї п'ятниці десь о дев'ятій вечора я вийшов у місто, — розповідає про події 28 жовтня Володимир Кікін. — У центрі Козельця є ресторан «Росичі». Я пішов туди. За столиком у ресторані сидів колега з обласного управління кримінального розшуку та наш Ігор Тишковець. Я їх побачив, підійшов привітатися. Хлопець з Чернігова зі мною поздоровкався, а Тишковець мене проігнорував, мовляв, чого ти сюди прийшов.

Ми вийшли з чернігівцем покурити. Він питає, чому до мене таке ставлення. Якби я знав. Так поговорили трохи, я пішов. Чаю собі купив, поставив у них на столику. Сходив у своїх справах. Хвилин через 20-30 повернувся. У цей момент ще дівчата з райвідділу прийшли. Таня Савенко і Свєта Корнійченко. Я дивлюсь, мене не запрошує ніхто, компанія така зібралася тісна. Я пішов нагору, випив 50 грамів коньяку і спустився вниз. Там усі вийшли покурити. Я налив дві чарки горілки, хотів помиритися з Ігорем. Мовляв, скільки можна лаятись, йо-майо. В одній службі працюємо. Він, як звичайно, коли трохи під градусом, почав ображати мене, нецензурно лаятись. Я вже просто не витримав, дав йому ляпаса. Він образився, мабуть, кинув по мені цеглину. Там будівництво ще йде, добудовують поверх. Я відійшов убік. Жінки почали кричати. Я подумав, навіщо воно мені треба, вирішив піти звідти.

Відійшов метрів за 50 від ресторану, чую, за мною женуться. Я розвертаюсь, бачу — біжить Ігор і ще один чоловік у міліцейській формі. Це був Роман Краснік, наш дільничний, зараз обслуговує Козелець. Бачу, що вони не зупиняються. Знімаю куртку і кидаю в них. «Що вам треба? Продовження хочете? Побитись? Ну побийте мене, побачимо, чим скінчиться».

— Першим ударив Рома Краснік. Удар був сюди, біля скроні, — показує ледь помітне садно біля ока.

— Потім почали бити по корпусу. В ділянку підшлункової. Збили з ніг. Пирснули чи то водою, чи то газом. Я піднявся на одну ногу. В цей час під'їхала наша патрульна «Нива-Шевроле» з мигалками. Ледь засунули мене в машину. Повезли в райвідділ. У цей час Тишковець мене душив, своїми руками зробив замок на шиї і тримав. А Краснік навалився зліва, щоб я не встав. Під'їхали до райвідділу. Мабуть, хотіли завести мене всередину, але не встигли, під'їхав мій батько. Тишковець душив, Краснік бив по нирках, поки батько двері не відкрив та не витяг його з машини.

Потім «швидку» викликали. Я не міг вийти сам, біль був такий, що я кричав. Батько на своїй машині відвіз мене в лікарню, лікарі зафіксували побої. Я отримав струс мозку, забій лівої нирки, забій підшлункової залози. Поїхав ночувати додому.

У суботу прокинувся, а з ліжка встати не можу. Боліло у попереку зліва, наче хто ніж туди засунув. Батько привіз додому хірурга. Лікар призначив знеболювальне та інші ліки. А в неділю я ліг в лікарню. Ультразвук показав, що на нирці була гематома.

Деякі колеги приходили мене провідати. Але більшість боїться начальства.

Підвозимо постраждалого в лікарню. Володя повільно й скуто піднімається сходами, йде в палату.

Дуже важко лягає в ліжко. Ліву ногу закидати допомагає руками.


Батько витяг міліціонера з машини

Під лікарнею зустрічаємося з батьком. Володимира, теж Володимиром, ідемо до свідка — медсестри геріатричного пансіонату Любові Іллюші. Ця молода жінка почула
крики чоловіків, що билися. В одному з голосів вона впізнала Володю Кікіна. Люба побігла до Володиного батька, який випадково на машині стояв неподалік, говорив зі знайомими. Разом з ним поїхали виручати молодого міліціонера.

— Коли ми під'їхали до райвідділу, патрульна «Нива» вже стояла перед двором, а один із співробітників перелазив через ворота. Вискочили з машини, почули, що Вова кричить, — розповідає Кікін-старший.
— Він кричав «Больно, отпустіть!», але його ніхто не пускав, — згадує Любов Іллюша.

— Я підбіг до «Ниви», відкрив задні дверцята, — веде далі Володимир Анатолійович. — Один із співробітників, 38-річний майор міліції Тишковець, який перебував у нетверезому стані, тримав сина захватом за шию. А чоловік у міліцейській формі, старший лейтенант Роман Краснік, який сидів зліва від Володі, наносив йому удари по попереку, по нирках. Я витяг цього чоловіка з машини, почав казати: «Що ж ви робите?».

Через день Роман Краснік пробував лягти в лікарню. В Козельці у нього ніяких ушкоджень не виявили, про це є запис у медичних документах. Тепер його сховали в лікарні МВС у Чернігові.


Міліціонер Володимир Кікін потрапив у лікарню після побиття дільничним


Краснік не коментує

Застати Романа Красніка в лікарні не вдалося. В неврологічному відділенні сусіди по палаті сказали, що він пішов до тещі митися. Я залишив записку з проханням зустрітися. Роман передзвонив і сказав:
— До закінчення службового розслідування я коментувати нічого не буду.

Коментувати випадок відмовилися і в Козелецькому райвідділі міліції. Повідомили, що Ігор Тишковець на роботі, на виїзді.

Прокуратура району проводить перевірку. І якщо й буде порушувати кримінальну справу, то після судово-медичної експертизи. Її призначать після виписки з лікарні Володимира Кікіна.


Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №45 (1331)

 

http://www.gorod.cn.ua/news_30427.html

 

Останні новини

Правники Чернігівщини обговорили перспективи розвитку адвокатури в Україні 18:59

12 серпня в Чернігові відбувся круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку 18:54

24 вересня 2020 року в м.Луцьк відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів надання правової допомоги Волині.

Представники громад налагоджують співпрацю в рамках діяльності Громадського центру правосуддя Чернігівщини 18:58

22-23 вересня 2020 року відбувся тренінг «Налагодження взаємодії та конструктивного вирішення проблем/конфліктів, прийняття рішень у громаді» для представників Чернігівської та Ічнянської громад, зокрема освітян, представників соціальних служб, правоохоронців, працівників місцевих центрів правової допомоги та громадських активістів.

Адвокати та правники Закарпаття підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку 23:34

22 вересня 2020 року в м.Ужгород відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів правової допомоги (БВПД).

Надавачі правової допомоги Чернігівщини пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 19:52

13 серпня 2020 року в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів Чернігівської області.