Останні публікації
18.01.2012 14:55 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські фермери мають свої пропозиції до земельної реформи
Виступаючи з річним звітом, голова фермерської асоціації Іван Якуб підкреслив, що існуюча законодавча база ще не готова для введення вільного ринку землі, її потрібно виправити, лише тоді фермери будуть згодні із земельною реформою.
Виступаючи з річним звітом, голова фермерської асоціації Іван Якуб підкреслив, що існуюча законодавча база ще не готова для введення вільного ринку землі, її потрібно виправити, лише тоді фермери будуть згодні із земельною реформою.
Очільник обласного осередку Асоціації фермерів та приватних землевласників також зазначив, що оскільки на Чернігівщині багато фермерів займається картоплярством, то асоціація має намір створити Клуб картоплярів Чернігівщини – організацію, яка б опікувалась питаннями насінництва картоплі, її рекламою, маркетингом тощо.
Іван Якуб наголосив, що інтереси фермерів можуть бути відстояні лише згуртованими діями, такими, як нещодавня акція під стінами Верховної Ради, завдяки котрій квотування експорту зерна було відмінено.
Фермери в ході конференції пропонували, щоб у земельному законодавстві була обмежена кількість землі, яку може купити одна особа при запровадженні земельного ринку. І щоб покупець проживав там, де купує землю, був громадянином України, а також, щоб сам очолив господарство, яке працюватиме на цій землі. Це на думку, селян, унеможливить спекуляції земельними ресурсами.
На конференції були підняті й інші питання: державної підтримки сільгоспвиробника, високих відсотках по кредитах, будівництва в області оптового сільськогосподарського ринку, виборів делегатів на всеукраїнський з’їзд фермерів тощо.
Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Шанойло, який взяв участь у звітно-виборчій конференції підкреслив, що обласна влада на боці фермерів: “Я сьогодні тут для того, щоб почути кожного з вас і зрозуміти ваші проблеми”.
В кінці засідання Олександр Шанойло відповів на численні питання та зауваження фермерів, разом з ним консультації надавали представники головного управління земельних ресурсів та головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Довідка. На сьогодні в області налічується 505 фермерських господарств. Площа сільгоспугідь у користуванні фермерів становить 78701 га. На одне господарство в середньому припадає 164 га землі. Середня кількість працівників становила в минулому році 2144 працюючих осіб.
Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації
17.01.2012
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.