Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.02.2013   00:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правова допомога людям, які живуть із ВІЛ/СНІД

Запрошуємо скористатися послугами всеукраїнської мережі правової допомоги для забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення.

Поширенню проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні сприяє системне порушення прав людей, які живуть з ВІЛ, та осіб, вразливих до ВІЛ/СНІДу: людей, які вживають наркотики, осіб залучених до секс-бізнесу та пацієнтів програм ЗПТ.

Спектр порушень прав людини стосовно визначених груп населення досить широкий. Їх можна поділити на наступні групи: (1) неправомірні дії з боку правоохоронних органів (чисельні випадки неправомірних затримань та обшуків; фальсифікації за кримінальними справами, що включає підкидання наркотичних засобів, проведення слідчих дій з чисельними порушеннями, фальсифікації матеріалів оперативних закупівель, використання абстинентного синдрому для вибиття показань; вимагання грошей, інше); (2) дискримінація та порушення прав людини з боку медичних працівників (відмова у наданні медичної допомоги, розголошення ВІЛ-статусу, непрофесійний та неадекватний медичний супровід, в тому числі такий, який призводить до летальних наслідків); (3) порушення майнових прав та прав батьківства; цілий спектр інших прав, які стосуються соціального забезпечення людини.

Уразливе становище вказаних груп повністю позбавило їх можливостей обстоювати свої права та, тим більше, досягти притягнення до відповідальності порушників їх прав – суб’єктів владних повноважень. В результаті представники вказаних вразливих груп мають суттєво менші шанси на отримання, і без того недостатньої, профілактичної, медичної і соціальної допомоги, що, в свою чергу, негативно впливає на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в країні.

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть HIV.DV.legalaid@gmail.com або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.