Останні публікації
04.03.2013 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Хто відшкодує українцям програні в Європейському суді мільйони?
Українська Гельсінська спілка змусить Україну відповідати за невиконання рішень суду. Так, представники організації виграли в Європейському суді з прав людини три справи, завдяки яким люди, постраждалі від дій держави, отримають 9 тисяч євро.
Правозахисники наголошують, що зроблять все можливе, аби гроші, які будуть витрачені з державного бюджету, відшкодували конкретні особи, винні в порушенні прав людини. Адже з 1 січня 2013 року вступив в силу «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». В ньому передбачається можливість держави стягувати з осіб, дії яких призвели до порушень прав людини, кошти, витрачені на відшкодування шкоди, завданої цим порушенням.
Щоправда правозахисники застерігають, зробити це буде не просто. Адже норми закону ще не застосовувались практично. І не відомо як будуть тлумачитись органами, на які покладається функція стягнення коштів: Державна казначейська служба України, прокуратура, суди.
За словами Михайла Тарахкала, директора зі стратегічних справ УГСПЛ: «Згідно норм цього закону буде неймовірно складно стягувати з конкретних осіб якусь регресну суму, навіть якщо саме на них вказано в рішенні Європейського суду з прав людини. Але УГСПЛ намагатиметься контролювати питання притягнення винних осіб до відповідальності. Аби стосовно них проводилися перевірки та розглядалося питання про стягнення з них регресних виплат. І у випадку необхідності будемо домагатися внесення змін в закон».
Нагадаємо, щороку Україна виплачує мільйони гривень компенсацій за рішеннями Європейського суду з прав людини. І до 2013 року гроші бралися з бюджету. Конкретні порушники не несли матеріального покарання.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.