Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.01.2014   12:27Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернобыльцы Чернигова отстояли свои права в суде. Вернут ли им льготы?

Чернобыльцам, больным раком щитовидной железы, удалось отстоять в суде свои права, гарантируемые законодательством Украины. Как известно несколько десятков человек, в юном возрасте пострадавших от йодного удара вследствие аварии на ЧАЭС, в одностороннем порядке лишили статуса потерпевших, а заодно и положенных льгот и доплат.

Чиновники Главного управления труда и соцзащиты населения при Черниговской облгосадминистрации посчитали, что люди получили статус ошибочно, мол в Законе Украины «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» есть некая неточность, из-за которой черниговцев наделили льготами. Посему поторопились «исправить коллизию», отобрав у чернобыльцев и статус и удостоверения. Кроме того, руководствуясь постановлениями областных чиновников, главврачи спец. ВКК и областного МСЭК самовольно изменили группу инвалидности пострадавших черниговцев, заменив ее с «чернобыльской» на обычную. Возмутившись таким произволом, люди стали бороться за свои права. Объединившись в созданную общественную организацию «Пострадавшие от йодного удара» чернобыльцы стали искать справедливости в судах. Долгие месяцы исков увенчались успехов. Сначала местная, а затем и столичная Фемида признали, что решения МСЭК и спец. ВКК были противозаконны. Они не имели права отменять свои же собственные заключения. Тот же вердикт вынесли суды и в отношении распоряжений головы Черниговской ОГА в отношении создания комиссии по установлению статуса пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы. Факт ее существования был признан незаконным. Отечественная Фемида признала незаконными и действия Пенсионного фонда в г. Чернигове касательно недоплаты чернобыльских пенсий.

Но, несмотря на все решения судов, местные чиновники до сих пор не торопятся их выполнять. Людям пока не вернули ни удостоверения, ни вкладки к ним, ни возобновили льготы. Посему, чтобы добиться окончательного решения вопроса, чернобыльцы и их правозащитник Игорь Ушкевич намерены обратиться к Президенту Украины с тем, чтобы тот помог урегулировать эту проблему, а заодно и наказал тех нерадивых чиновников, по чьей вине эта вся ситуация и образовалась. Ведь подобной коллизии почему-то не возникло ни в одной другой области Украины, кроме Черниговской.

www.0462.ua

 

Останні новини

Тренінг «Хто, якщо не ми? Будуємо нову місцеву владу» 11:20

Якщо Ви бачите себе очільником об’єднаної територіальної громади, місцевим депутатом чи старостою, запрошуємо до Чернігова в відвідати корисний та практичний тренінг, щоб дізнатися більше про те, як відбувається децентралізація в Україні та як взяти участь у місцевих виборах.

В Чернігові активісти та поліція завпровадять «Сусідську варту» та «Шкільного поліцейського» 18:34

13 березня 2018 року, в прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація проекту «Безпечний Чернігів - спільний інтерес, спільна відповідальність». Мета проекту - впровадження ефективної й підзвітної громаді системи громадської безпеки в м.Чернігові через впровадження принципів Community Policing (Діяльність поліції, орієнтована на громаду) за напрямками «Сусідська варта» та «Шкільний поліцейський».

Презентація проекту «Поліція та громада Чернігова: співпраця, направлена на результат» 09:00

У вівторок, 13 березня 2018 року, об 11.00, в м.Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбудеться прес-конференція з приводу презентації проекту «Поліція та громада Чернігова: співпраця, направлена на результат».

Стукайте, бо не відкриють: чорнобилець пошкодував, що не звернувся до Євросуду 16:08

Це історія про чоловіка, який свого часу не захотів звертатися до Європейського суду з прав людини та доводити порушення свого права на справедливий суд, бо зневірився у правосудді. Його ж колеги пішли до кінця. Та завдяки грамотній і професійній правовій підтримці юристки Чернігівського Офісу Мережі правового розвиткуНаталії Кулікової все ж відстояли своє право.

Хотів підзаробити в Росії - опинився у цеху з наркотиками 16:07

Мешканець Чернігівщини поїхав до Москви підзаробити – а потрапив до цеху, де виготовляють наркотики. Чоловіка змусили займатися незаконним промислом і фактично ув’язнили. Коли ж цех викрили правоохоронці, українця посадили у СІЗО. Юристи Чернігівського офісу Мережі Правового Розвитку допомагають розібратися у ситуації.