Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.02.2014   21:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівська міська рада приховує навіть відкриті матеріали Генплану

У Деснянському районному суді м. Чернігова відбулося засідання у справі проти Чернігівської міської ради. Судове засідання відбулося за дорученням Жовтневого районного суду м. Луганська, у провадженні якого перебуває судова справа.

Позов проти міської ради Чернігова подав Східноукраїнський центр громадських ініціатив. Причиною звернення громадської організації до суду стала відмова органу місцевого самоврядування надати для ознайомлення картографічну складову Генерального плану міста*. Відмовляючи в доступі до документа, чиновники посилалися на наявність на ньому грифу «Для службового користування».

Під час судового засідання міська рада надала заперечення на позов громадських активістів.

«Ми ознайомилися з позицією міської ради та наданими документами. З них зрозуміло, що приблизно половина графічних матеріалів Генплану є відкритими і не мають жодного грифу обмеження доступу. Проте нам міська рада не надала жодного документа, навіть із відкритої частини Генплану. Саме це порушення закону ми оскаржили в суді і розраховуємо, що суд змусить міську раду надати матеріали, що приховуються»,- говорить юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін.

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення Генерального плану Чернігова можна ознайомитися тут.

*Нагадаємо, що інформаційний запит з проханням ознайомитися із головним містобудівним документом Чернігова до міської ради громадська організація направила у рамках моніторингу доступності генеральних планів міст для громадян.

****

Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян в рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження та в рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

тел. 0642 49 13 74

e-mail: zahyst@gmail.com

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.