Останні публікації
18.03.2014 01:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські адвокати готові надавати безоплатну правову допомогу
З 14 по 17 березня 2014 року в м.Чернігів проходили дводенні каскадні тренінги на тему "Дії захисника у судовому провадженні" для адвокатів Чернігівської області.
Вони стали першими з понад 50 каскадних тренінгів, які пройдуть протягом березня-квітня 2014 року по всій Україні для адвокатів, залучених у 2014 році до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі.
Серед перших учасників тренінгів стали 65 адвокатів з Чернігівської області.
Каскадні тренінги організовані Координаційним центром та Чернігівським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у співпраці з Ініціативою з верховенства права Американської асоціації юристів (ABA-ROLI), яка погодилась підтримати їх проведення також у низці інших регіонів України.
Каскадні тренінги «Дії захисника під час судового провадження» проводять адвокати-тренери Микола Росомаха та Володимир Кухта, а також радник з правових питань Американської асоціації юристів, адвокат Ліза Руссо. Також, на початку тренінгу з вітальним словом до адвокатів звернувся заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області Володимир Бобруйко.
У ході тренінгів обговорюються питання ролі захисника на окремих стадіях судового провадження, зокрема, вступної та заключної промов, прямого та перехресного допиту, доказування під час судового провадження, а також методичні рекомендації на теми «Дії захисника під час кримінального провадження в суді 1-ої інстанції» та «Дії захисника з доказування на різних стадіях кримінального провадження (збирання доказів, адвокатське розслідування)».
Основною метою проведення каскадних тренінгів є підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі. За підсумками каскадних тренінгів учасники, що прослухають повну програму, отримають сертифікати.
Додаткова інформація
Тренінги відбулися 14-15 та 16-17 березня 2014 року (дві групи) для адвокатів Чернігівської області, які працюють з Центром на контрактній основі. На 2014 рік укладено 67 контрактів з адвокатами, які пройшли конкурсний відбір.
Загалом по Україні з початку 2014 року центрами видано 11259 доручень адвокатам, у тому числі 3362 – для надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, затриманим за підозрою у вчиненні злочину; 7163 – для здійснення захисту за призначенням; 417 – для надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання; 317 – для участі у проведенні окремих процесуальних дій.
Частка відмов від адвоката особами, які мають право на отримання безоплатної правової допомоги, за вказаний період становить 3,22%.
Чернігівським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги з початку 2014 року по 15 березня видано 260 доручень. Чернігівський обласний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує цілодобове прийняття повідомлень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Протченко Ірина – директор Центру 050-269-70-78
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.