Останні публікації
17.04.2014 20:49 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Голови обласних судів люстрацію пройшли блискуче
Минулого тижня Верховна Рада прийняла Закон «Про відновлення довіри до судової системи України» (у народі — закон про люстрацію суддів). Люстрація (від латинського Lustation) — жертвоприношення. В нинішньому розумінні — очищення, відлучення від державної служби посадовців високого рангу, які скомпрометували себе.
За новим законом, голови обласних, районних і міських судів не призначаються з Києва, як це було раніше, а обираються на зборах суддями.
14 квітня пройшли збори в Апеляційному суді області. За діючою голову Садіга Тагієва із 41 присутнього проголосувало 39 (двоє — проти). У той же день голосували в Чернігівському окружному адміністративному суді. За попереднього керманича Віталія Добрянського із 15 суддів проголосувало 14. Один голос — за Ірину Соломко.
15 квітня обрали голову у Господарському суді області. За Василя Шестака, який очолював суд, з 20 суддів віддали свої голоси 19.
Отож люстрацію керівники обласних судів пройшли блискуче.
Проте залишилося відчуття глибокого нерозуміння: навіщо все це було придумано?
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №16 (1458), gorod.cn.ua
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.