Останні публікації
30.04.2014 23:29 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівці мали змогу навчитись контролювати та впливати на владу
Протягом 29 – 30 квітня 2014 року кожен бажаючий мав змогу прийняти участь в освітньому проекті для громадських активістів «Школа громадської дії». Чернігів став третім містом циклу тренінгів після м.Дніпропетровськ та м.Херсон.
Нещодавні події в країні вплинули на свідомість громадян, як результат кількість небайдужих громадян зросла. Вже сьогодні виникла нагальна необхідність отримати знання для змін в рідному місті та країні в цілому.
Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки громадської організації М’АРТ (м. Чернігів) організували Школу громадської дії. Основна мета - надання актуальної інформації щодо механізмів контролю та впливу на владу.
Дводенний цикл включив в себе достатньо велику кількість питань, в тому числі:
- організація мирних зібрань; - вплив на рішення міської ради;
- форми організацій, в які можна об’єднуватись на місцевому та загальнодержавному рівнях;
- контроль державних закупівель;
- вплив на формування міського бюджету і контроль його видатків;
- отримання доступу до публічної інформації.
В перший день навчання жвава дискусія виникла щодо громадських слухань, як одного з основних засобів впливу на рішення міської ради. Присутні ділились своїм досвідом та обговорювали слухання, які вже відбулися в Чернігові. Окрім цього, учасники прийшли до думки, що процедура громадських слухань в Чернігові є однією з найскладніших в Україні.
Особливо гостро стало питання щодо державних закупівель та формування (розподілу) державного бюджету. Але моніторинг чесності влади та вплив на неї можливі завдячуючи Закону України «Про доступ до публічної інформації», до якого нещодавно були внесені зміни. Відтепер кожна особа має право шляхом запиту дізнаватись про розподіл бюджетних коштів, ознайомлюватись з генеральними планами міста, відвідувати засідання владних органів.
Захід відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.